1. Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tajemnicy Trójcy Świętej wyznajemy odrębność osób Bożych: Ojca, Syna i Ducha Świętego, ich jedność w działaniu i posiadaniu tej samej natury Boskiej. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 16.30. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży wyjeżdżających na parafialne rekolekcje do Zakopanego.

2. Uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w najbliższą środę. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli na Mszę świętą; w Mogilanach o godz. 8.00, w Kaplicy w Bukowie o godz. 8.30, w szkole w Konarach o godz. 11.00. Możliwość spowiedzi dla dzieci, młodzieży, rodziców w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00.

3. W czwartek 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – „Bożego Ciała”. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00 , po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po zakończeniu procesji około godz. 12.00 oraz po południu o godz. 17.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy:
Pierwszego - ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego – ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogileńską - parafian z Chorowic i Kulerzowa.
Trzeciego – ołtarza - przy Figurce przy ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin.
Czwartego - ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Przygotowujących ołtarze prośmy o zakupienie kwiatów w doniczkach, aby dłużej przetrwały i chwaliły Pana Boga w kościele.

4. Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /próba dla dzieci we środę o godz. 17.00 /, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy.

5. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem po mszach św. celebrowanych godz. 18.00. Przygotowujących dane ołtarze zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, Źródło”, artykuły „O tajemnicy Trójcy Świętej”.

Z kalendarza liturgicznego:
Poniedziałek 17.06. – św. Alberta Chmielowskiego – Brata Alberta, zakonnika
Środa 19.06. - św. Romualda, opata Sobota 22.06. - św. męczenników Jana Fischera, biskupa, Tomasza More

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki MB oraz świętych Patronów.

Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Północna strona drogi za udział w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 rodziny z Bukowa – Droga na Radziszów.

607142
Dzisiaj: 36
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,118