1. Dzisiaj obchodzimy święto św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Chrystus stał się jego życiem i ostatecznym sensem istnienia. Był też „pełen łaski i mocy, działał cuda i znaki wielkie...”.Dziś Msze Święte, jak w niedzielę i dodatkowa o g 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Bóg zapłać za składkę przeznaczoną na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. W niedzielę 29 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będziemy polecamy Bogu w ofierze Mszy Świętej o g. 11,00 nasze rodziny, zwłaszcza przeżywające jubileusze sakramentu małżeństwa, szczególnie złote, srebrne i brązowe. Zachęcamy małżonków aby przeżywając te ważne rocznice prosili Boga o umocnienie ich miłości, łaskę wytrwania i radości.

3. Oktawę Bożego Narodzenia ubogacają przypadające w najbliższych dniach święta w liturgii. W piątek, 27 grudnia, św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. A w sobotę 28 grudnia św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych. Dzieciom przychodzącym do Bożej Dzieciny udzielimy specjalnego błogosławieństwa w niedzielę po Mszy o g. 9,30.

4. Jutro 27.12. tj. w piątek rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i wypraszania Bożego błogosławieństwa. Ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Niech to będzie okazja do rozmowy o radościach i smutkach Waszych rodzin, do zastanowienia się nad praktykami religijnymi i wychowaniem w wierze dzieci i młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież przygotują zeszyty do religii oraz indeksy, w tym do bierzmowania. Będziemy także wdzięczni za troskę o całą naszą wspólnotę i Kościół, bo jest naszym domem Bożym. Składane przy tej okazji ofiary /jeśli rodzina może/ są tradycyjnie przeznaczone na ratowanie życia dzieci, bratnią pomoc księżom chorym i starszym, budowę nowych kościołów i osobiste utrzymanie. Natomiast dla P. Kościelnego są tradycyjnie częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę. Dziękujemy za troskę, aby wszyscy członkowie rodzin byli obecni, za życzliwość i ducha Bożego. Także za podwożenia nas przed i po kolędzie, za ciepłą herbatę czy skromny posiłek w czasie dłuższych rejonów. Szczegółowy plan jest w całości harmonogramu…/proszę odczytać z oddzielnej kartki./

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Kościół do przeżywania Świąt i liturgii Bożego Narodzenia. Znowu wielkie podziękowania – Bóg zapłać P. Józefowi Gałaś za dalszą renowację, teraz żyrandola przed ołtarzem św. Bartłomieja i kinkietów w kaplicy św. Mikołaja, bratu Zbigniewowi za pomoc. Bardzo wielkie dzięki P. kwiaciarce Annie Tylek za dar kwiatów do ołtarzy i choinkę. Jeszcze raz dzięki za duże drzewka P. Krzysztofowi Karskiemu i P. Zygmuntowi Surówce. P. kościelnemu za wiele pracy przy ustawianiu, dekorowaniu i sprzątaniu, także małżonce za pomoc oraz młodzieży za umieszczanie ozdób. P. organiście za przygotowanie i piękno gry i śpiewu, Służbie liturgicznej ołtarza i scholi. Szczególne Bóg zapłać Księżom za całość Służby Bożej. Rodzinom z Kulerzowa cz. dolnej za sprzątanie świątyni w Wigilię i za kwiaty. W sobotę na g. 8,00 do troski o Kościół poprzez sprzątanie prosimy rodziny z Kulerzowa cz górnej.

606917
Dzisiaj: 3
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,893