1. Przeżywamy pierwszą niedzielę czerwca – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która podkreśla prawdę o wyniesieniu ludzkiej natury do chwały nieba, mimo grzechu i upadku pierwszych ludzi. Dziś w naszej parafii modli się z nami i głosi Słowo Boże Ks. Krzysztof Kasprzak, były wikariusz a obecnie misjonarz z Tanzanii. Cieszymy się z jego obecności i możemy wesprzeć jego działalność misyjną ofiarą do puszek przed kościołem. O godz. 16.30 nabożeństwo czerwcowe. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy w tygodniu na Nabożeństwo Czerwcowe i Nowennę przed Zesłaniem Ducha Świętego. Na ręce rady duszpasterskiej możemy dzisiaj złożyć ofiarę na budowę kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary. Zapraszamy dzisiaj Radę duszpasterską na spotkanie o godz. 18.00.

2. Po Mszach świętych i w tym tygodniu, prosimy o wpłatę zaliczki 150 złotych, tych którzy wpisali się na Pielgrzymkę do Torunia i Gietrzwałdu.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek miesiąca. Zapraszamy do spowiedzi świętej od czwartku o godz. 6. 00 rano i od 16. 30 - po południu. Wszystkie grupy modlitewne zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach. Od czwartku do soboty zapraszamy do adoracji Pana Jezusa i nabożeństw od godz. 17.00.

4. 8 czerwca w najbliższą sobotę, młodzież z naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy świętej o godz. 18.00. Tego sakramentu udzieli Ks. Biskup Damian Muskus. Młodzież, będzie przeżywać duchowe przygotowanie we czwartek i piątek na Mszy o godz. 18.00. Po Mszach będzie próba liturgiczna. Spowiedź dla młodzieży, świadków i rodziców we czwartek - piątek od godz. 16.30 do 18.00. W sobotę o godz. 8.00. zapraszamy młodzież i rodziców do posprzątania kościoła.

5. W imieniu księży wikariuszy, młodzieży i dzieci dziękujemy za ofiary złożone na cel rekolekcji parafialnych. W zeszłą niedzielę do puszek zebraliśmy 1713 złotych. Bóg zapłać! wszystkim którzy uczestniczyli w poświęceniu drewnianej kapliczki św. Walentego przy ul. Celiny i złożone ofiary z parafian z ulic: Celiny i Osiedlowej i pozostałych osób. Na renowację kapliczki ofiarowano 1800 złotych. Dziękujemy uczestniczącym w Pielgrzymce Żywego Różańca do Częstochowy.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej o tajemnicy Wniebowstąpienia Pańskiego.

8. Z kalendarza liturgicznego:

Poniedziałek 03.06. - św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy
Piątek 07.06. – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, męczenników
franciszkańskich z Peru
Sobota 08. 06. – św. Jadwigi, królowej

9. Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Nowsie, za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu na sobotę o godz. 8.00 prosimy w o sprzątanie rodziców i młodzież, która ma przyjąć sakrament bierzmowania.

10. Do wieczności w tym tygodniu odeszli: śp. Mariusz Sroka z Mogilan – Żary, śp. Wiesław Bałaziński z Myślenic - „Dobry Jezu…”

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895