1. Przeżywamy już 6 Niedzielę Wielkanocy. Nabożeństwo majowe dzisiaj o 16.30, w tygodniu po Mszy wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie dzieci, młodzież i dorosłych. Cieszymy się, że przy kaplicach w wioskach śpiewana jest Litania do Matki Bożej. Młodzież, która wyjeżdża na rekolekcje, proszona jest o przynoszenie wypełnionych kart rekolekcji. Wychodząc dzisiaj z kościoła możemy złożyć ofiarę na ten cel. W dniu dzisiejszym naszą modlitwa otaczamy wszystkie nasze kochane mamy.

2. Od tej niedzieli przez 3 dni będziemy modlić się Litanią do Wszystkich Świętych, o dobre urodzaje w procesji wokół kościoła o godz. 17.45. Taka modlitwa będzie w Kaplicy w Chorowicach - dzisiaj na Mszy o godz. 10.00, w Kulerzowie - przy kapliczce z krzyżem we wtorek o godz. 18.30. w Kaplicy w Bukowie we środę o godz. 18.30.

3. 30.05. we czwartek o godz. 19.00, będzie poświęcenie drewnianej Kapliczki świętego Walentego, przy ulicy Celiny. Zapraszamy nasze władze samorządowe, sołtysów, wszystkich, którzy przyczynili się do odbudowy, mieszkańców z ulicy Celiny i Osiedlowej, wszystkich parafian. Pierwotna kapliczka pochodziła z 1900 roku, ufundowana przez Ks. prał. Walentego Piotrowskiego, ówczesnego proboszcza.

4. W pierwszą niedzielę maja na ręce Rady duszpasterskiej zebraliśmy 9 100 złotych. W przyszłą niedzielę będziemy mogli złożyć ofiary na budowę kaplicy na cmentarzu. Dziękujemy za ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne – Bóg zapłać!

5. We czwartek o godz. 16.30 zapraszamy młodzież z klas III Gimnazjum i klas 8, na pierwszą próbę przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

6. Pielgrzymka Żywego Różańca do Częstochowy 1 czerwca w przyszłą sobotę wyruszy z rynku w Mogilanach o godz. 6.00 rano. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc – można się zapisać. Ks. proboszcz odwiedzi chorych z Panem Jezusem w piątek 31. maja od godz. 9.00., księża wikariusze Robert i Karol - w sobotę od godz. 9.00. Ostatnie nabożeństwo majowe z procesją wokół kościoła w piątek 31.05. połączone z Mszą św. o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę będzie gościł w naszej parafii i wygłosi Słowo Boże - Ks. Krzysztof Kasprzak, były wikariusz w Mogilanach, który pracuje na misjach w Afryce w Tanzanii. Do puszek przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę na cele misyjne. Dziękujemy!. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie Rady Duszpasterskiej na plebanii.

8. Zachęcamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez skorzystanie z prasy katolickiej.

9. W kalendarzu liturgicznym:
Środa 29 maja - św. Urszuli Ledóchowskiej, zakonnicy
Czwartek 30 maja - św. Jana Sarkandra, męczennika
Piątek 31 maja - Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny - życzymy Bożego Błogosławieństwa.

10. Dziękujemy rodzinom z Bukowa – Południowa strona drogi za liczne sprzątanie kościoła. W tym tygodniu w sobotę o godz. 8.00, zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny Bukowa – Nowsie.

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092