1. 2 Niedziela Wielkanocy to Święto Miłosierdzia Bożego - ukazuje nam prawdę o nieskończonym Miłosierdziu Bożym, które jest większe niż ludzkie grzechy i słabości. Współczesny świat, tak bardzo potrzebuje Bożego Miłosierdzia. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 75 Tydzień Miłosierdzia. Jest on okazją do głębszej refleksji na temat miłosierdzia czynionego na co dzień i zachętą do aktywnego włączania się w dzieła miłosierdzia. Uroczysty Odpust w Sanktuarium w Łagiewnikach.

2. Po każdej Mszy św. zawierzenie świata i każdego z nas Miłosierdziu Bożemu. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego - o godz. 15.00 i adoracja Najświętszego Sakramentu do wieczornej Mszy świętej do godz. 17.00.

3. We wtorek 30.04. rozpoczniemy nabożeństwa majowe procesją wokół kościoła. To piękne nabożeństwo w dni powszednie po Mszy wieczornej. W niedzielę o godz. 16.30. zapraszamy.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi św. środa od godz. 17.00, czwartek o 6.00 rano i od godz. 16.30. w Bukowie od 16.30 spowiedź o 17.00 Msza święta. Godzina święta we czwartek - modlitwa o powołania od godz. 17.00. W sobotę prosimy Róże Różańcowe o prowadzenie modlitwy w intencji dzieci I Komunijnych i naszego kleryka Szymona Kapłona, który 8 maja przyjmie święcenia diakonatu. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem w domach w sobotę 04.05. od godz. 9.00.

5. W pierwszy piątek 3 maja wypada Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze święta, jak w niedziele. Dzieci i młodzież z rodzicami w tym dniu spotykamy się na Mszach świętych. Z racji uroczystości nie obowiązuje post. Na Mszę zapraszamy Strażaków.

6. W ostatnią niedzielę kwietnia Rada duszpasterska zebrała 9 540 złotych. „Bóg zapłać!”, za te ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii na budowę Kaplicy na cmentarzu. W przyszła niedzielę będzie można złożyć ofiarę na ten cel.

7. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 będziemy modlić się z dziećmi z klas III i ich rodzicami o dobre duchowe przygotowanie do I Komunii świętej – będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, dzieci przynoszą świecę z chrztu. Po Mszy bardzo ważne spotkanie dla rodziców. Na Mszę św. o godz. 9.30 zapraszamy zdających maturę w tym roku.

8. W nocy z 2 na 3 maja z czwartek na piątek będzie w naszej parafii nocować Piesza Pielgrzymka z Diecezji Bielsko – Żywieckiej do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Gorąco prosimy o przyjęcie pielgrzymów na nocleg do naszych domów. Można się zapisać w zakrystii. Przyjęcie pielgrzymów pod nasz dach to uczynek miłosierdzia – wykorzystajmy ten Boży dar.

9. W przyszłą niedzielę Msza św. o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Przeniesiona z racji I Komunii dzieci z 12 maja.

10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Kulerzowa cz. I górna. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Na sobotę na godzinę 8.00 prosimy rodziny z Kulerzowa cz. II dolna.

11. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, która tak pienie przybliża tajemnicę Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny.

W tym tygodniu Liturgii wspominamy:
Poniedziałek 29.04. - będziemy przeżywać Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa,
męczennika – patrona Polski
Środa 01.05. - św. Józefa, patrona ludzi pracy
Czwartek 02.05. - św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła
Sobota 04. 05. – św. Floriana, męczennika, patrona Krakowa i Strażaków, Hutników
Przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.

 

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092