1. „Chwała na wysokości Bogu – a na ziemi pokój ludziom dobrej woli!”

Tymi słowami dobrze nam znanej kolędy życzymy z całego serca naszym Drogim Parafianom i wszystkim Gościom Bożej radości, miłości i pokoju płynących z radosnego faktu narodzenia Syna Bożego. Niech Dzieciątko Jezus hojnie obdarza Was wszelkimi potrzebnymi darami i obfitym błogosławieństwem w dniach naszego świętowania i w trudnej nieraz codzienności. SZCZĘŚĆ BOŻE!                                                                       

2. Rozpoczęliśmy okres Narodzenia Pańskiego, niezwykle bogaty w znaki Bożej obecności, który będzie trwał aż do niedzieli Chrztu Pańskiego, czyli do 12 stycznia. Zapraszamy dzisiaj do udziału w Nabożeństwie Nieszporów Świątecznych o g. 16,30 i Mszy św. o g.17,00.

3. Dzisiaj w pierwszy i jutro w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym, że w drugi dzień Świąt we czwartek, w który czcimy w liturgii Św. Szczepana będzie dodatkowa Msza św.  o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Dziękujemy za ofiarę na Pasterce przeznaczoną na Dzieło SOS – ratowania nienarodzonych. Składka z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze a ze Św. Szcepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać. Starajmy się jak najgłębiej pochylić nad radosną tajemnicą narodzin Bożego Syna. Dlatego apelujemy, by nie spieszyć się z wyjściem z kościoła zaraz po błogosławieństwie. Zachęcamy wszystkich           a zwłaszcza rodziców z dziećmi do gromadzenia się przy betlejemskim żłóbku, aby wspólnie śpiewać piękne polskie kolędy i pastorałki. Niech rozbrzmiewają one także w naszych domach, podczas świątecznych spotkań z najbliższymi – nie wstydźmy się tej pobożności, jest ona przecież wyrazem naszej wiary! Przyjmijmy w naszych domach kolędników misyjnych, których pobłogosławienie i rozesłanie w drugi dzień Świąt na Mszy o g. 9,30, na wsparcie dzieci w krajach misyjnych.

4. W najbliższą niedzielę, 29 grudnia święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. W to Święto polecać będziemy Bogu w ofierze Mszy Świętej o g. 11,00 nasze rodziny, a szczególnie małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne i brązowe i inne. Chętni małżonkowie-jubilaci do osobistego przeżywania Jubileuszu proszeni są o zgłoszenie w zakrystii.

5. Zaś w piątek, 27 grudnia, wspominamy Św. Jana Apostoła i największego teologa wśród Ewangelistów. Janowy Prolog o Słowie, które stało się Ciałem, jest wyróżniającym się tekstem w bożonarodzeniowej liturgii słowa. A w sobotę, 28 grudnia, Św. Młodzianków, męczenników. Niech ten dzień będzie okazją do gorliwszych modlitw w intencji poszanowania życia, zwłaszcza jeszcze nie narodzonego.

6. Po Świętach 27.12.,tj w piątek. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy jest przygotowany i wywieszony na tablicach ogłoszeń, także na stronie internetowej parafii. Tych, którzy w niedzielę nie wzięli prosimy o pobranie listu do parafian z harmonogramem kolędy od ministrantów lub na stoliku z prasą katolicką.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088