1. W drugim Dniu Wielkanocy przeżywamy radość z obecności Chrystusa Zmartwychwstałego wśród nas. Msze Św. w dniu dzisiejszym, jak w każdą niedzielę - dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzieleniem sakramentu chrztu świętego. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie. W tygodniu zapraszamy na Msze św. o godz. 18.00 w Oktawie Wielkanocy – Pan Jezus Zmartwychwstały na nas czeka!. W piątek z racji Oktawy nie ma postu.

2. „Bóg zapłać!” wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i pięknego przeżycia Triduum Paschalnego: księżom wikariuszom Robertowi, Karolowi, rodakowi ks. Marcinowi, klerykowi Mateuszowi, nadzwyczajnym szafarzom Komunii świętej: p. Jerzemu i Krzysztofowi, panu kościelnemu z małżonką, panu organiście Markowi i Chórowi Mogilanum za śpiew pasji i pozostałe śpiewy, scholii młodzieżowej za ubogacenie liturgii swoim śpiewem; naszym siostrom i druhom strażakom za wartę przy Grobie, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać paniom Beacie Kopcie i Marcie Gadocha za wystrój Ciemnicy i Grobu Pańskiego, tym którzy złożyli ofiary na Gorzkich Żalach na kwiaty, świece, materiały do ciemnicy i Grobu Pańskiego. Liturgicznej służbie ołtarza: lektorom, ministrantom, młodzieży Oazowej, Oazie rodzin, Różom Różańcowym, Franciszkańskiemu Zakonowi Świeckich, Zespołowi Mogilanie i „Mogilańskim Wierchom” za obecność w pięknych strojach, niosącym baldachim, feretrony i świece, oraz składającym ofiary przy krzyżu na Grób Pański w Jerozolimie. Słowa podziękowania kieruję do pana Stanisławowa Kucińskiego z Konar za dar pięknego nowego Paschału, Markowi Surówce z rodziną, za świece do grobu.

3. Dziękujemy za uporządkowanie grobów na cmentarzu, licznie zapalone znicze, prawie na wszystkich grobach i modlitwę za naszych zmarłych. To znak waszej wiary w tajemnicę zmartwychwstania naszych bliskich.

4. Z 2 na 3 maja z / czwartku na piątek / do naszej parafii przyjdą Pielgrzymi z Diecezji Bielsko – Żywieckiej, będziemy ich przyjmować na nocleg. Chętnych do przyjęcia prosimy o zapisanie się w zakrystii. / Nie zapisują się ci, którzy co roku przyjmują stałych pielgrzymów/.

5. W najbliższą Środę i Piątek będzie w kościele o godz. 16.30 próba dla dzieci z klasy III, które przygotowują się do I Komunii świętej. Obecność dzieci obowiązkowa.

6. Dzieci i młodzież ze Służby Liturgicznej, Oazę, Scholę zapraszamy w piątek na Mszę św. o godz. 18.00, po niej ognisko – podziękowanie za służbę przy ołtarzu.

7. Dziękujemy rodzinom Chorowic – Podbudowa cz. I i II za sprzątanie świątyni w Wielką Sobotę i ofiarę 190 złotych na kościół – Bóg zapłać!. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do troski o kościół rodziny z Kulerzowa cz. I górna.

8. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dzięki której możemy pogłębić naszą wiarę.

9. W tygodniu wspominamy świętych:

Wtorek 23. 04. – Św. Wojciecha, patrona Polski
Czwartek 25. 04. - Świętego Marka , ewangelisty – Panu Markowi Litwie, organiście, życzymy opieki świętego Marka - patrona w dniu imienin.

11. Wszystkim parafianom i gościom składamy najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech radość wielkanocnego poranka wypełni Wasze serca.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119