1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Na Mszach świętych poświęcenie palm. Procesja z poświęconymi palmami rozpocznie uroczystą sumę o godz. 11.00. w czasie tej liturgii do posługi ministranta zostało przyjętych 5 chłopców. Cieszymy się wraz z ich rodzinami z tej posługi przy ołtarzu i życzymy im Błogosławieństwa Bożego. Dziękuję za ich przygotowanie opiekunowi Księdzu Karolowi, animatorowi Grzegorzowi Strzebińskiemu. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 11.00. Dziękuję naszemu parafianinowi Wojciechowi Strzebińskiemu i pozostałym grupom za prowadzenie.

2. Zapraszamy na godz. 16.00 na ostatnie już w tym roku Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Będzie można złożyć ofiarę na kwiaty do ciemnicy i grobu Pana Jezusa. Dziękujemy darczyńcom i właścicielom sklepów oraz paniom z Zespołu Charytatywnego Caritas i panom, dzięki którym dary przekazane zostaną potrzebującym.

3. Okazja do spowiedzi, przed i po Mszach Świętych od poniedziałku o 6.00 rano i od 16.30. do środy. Wielki Wtorek możliwość spowiedzi po Mszy wieczornej od 19.00 do godz. 21.00 z adoracją Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zapraszamy do modlitwy wszystkie grupy modlitewne w parafii o dobre przeżycie Triduum Sacrum. Także w Wielki Czwartek, W. Piątek od godz. 16.30.

4. Wielki Czwartek - rozpoczyna się Triduum Paschalne. To święto ustanowienia Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Wyjazd na Mszę Świętą Krzyżma w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach z Rynku o godz. 8.30. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii. Natomiast wszystkich wiernych zapraszamy wieczorem o godz. 18.00 na Mszę świętą - Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia czyli tzw. Ciemnicy. Od godz. 20.00 do 22.00 czas czuwania z Panem Jezusem w Ogrojcu pod przewodnictwem Oazy Rodzin.

5. Wielki Piątek – obowiązuje post ścisły. Wystawienie Pana Jezusa od godz. 7.00 i całodobowa adoracja według porządku podanego w gablocie parafialnej i na folderach. Prosimy o przewodniczenie w modlitwie Różom Różańcowym z poszczególnych rejonów parafii. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godz. 8.00 i 17.00. O godz. 18.00 Liturgia Męki Pańskiej, adoracja krzyża w czasie której będziemy śpiewać pieśni wielkopostne i Gorzkie Żale, Komunia Święta oraz przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Grobu Pańskiego i całonocne czuwanie. Ofiary składane w czasie adoracji krzyża w czasie nabożeństwa i poza nim są przeznaczone na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie. O godz. 20.00 zapraszamy młodzież na czuwanie i wspólną modlitwę. Tradycyjnie prośmy Straż Pożarną do czuwania przy grobie Pańskim.

6. Wielka Sobota – jest dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny w kościele o godz. 10.00, 11.00. 12.00. 13.00. 14.00 i 15.30. W Chorowicach i Konarach o godz. 11.00, w Bukowie i Włosani o 11.30.
Uroczyste obchody Wigilii paschalnej Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 18.00. z poświęceniem ognia, wody - chciejmy, przyjść ze świecami, aby uroczyście odnowić przyrzeczenia chrzcielne. Msza święta z Procesją Rezurekcyjną w intencji wszystkich Parafian. Prosimy młodzież, dziewczęta i kobiety do niesienia feretronów oraz ze świecami; mężczyzn do niesienia baldachimu, Straż Pożarną i Zespół Mogilanie oraz szczególnie gorąco zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców od wspólnej modlitwy. Znajdźmy czas dla Pana Jezusa, który za nas Umarł i dla nas Zmartwychwstał.

7. W Niedzielę Wielkanocną - uroczyste Msze święte w porządku niedzielnym. W Poniedziałek Wielkanocny dodatkowa Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św. o godz. 12.30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej ok. 18.30.

8. Dziękujemy dwu paniom z Chorowic Wieś – cz. II od p. Ożóg koło drogi na Skawinę za sprzątanie kościoła i ofiarę z rejonu 300 złotych. W Wielką Sobotę po liturgii ok. 21.00 prosimy rodziny z Podbukowa – cz. I od ul. Skawińskiej do p. Kłyś i Podbuków – cz. II od p. Łukasik do p. Szewczykowskich.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej i dla dzieci, młodzieży, dorosłych – piękne artykuły jak dobrze przeżyć Wielki Tydzień.

10. W tym tygodniu zmarli: śp. Krzysztof Drożdż z Mogilan i Janina Surówka z Mogilan, jej pogrzeb w najbliższy wtorek o godz. 14.30 Różaniec i Msza św. o 15.00. „Dobry Jezu...”

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119