1. W 5 Niedzielę Wielkiego Postu, zgodnie ze zwyczajem zostały zasłonięte krzyże i obrazy, aż do liturgii Wielkiego Piątku. W tym znaku zakrytego krzyża chcemy na nowo spojrzeć na święty znak krzyża, jako najcenniejszy dar naszego odkupienia i zbawienia. Droga Krzyżowa - po sumie. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym godz. 16.00. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic Różańca. Rada duszpasterska zbiera ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. „Bóg zapłać!” - za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii.

2. Dzisiaj o godz. 17.15 - z parkingu przy kościele, wyjeżdżają z księżmi Robertem i Karolem dzieci i młodzież z grup parafialnych na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic. Prosimy przyjść punktualnie.

3. Przeżywamy zakończenie Rekolekcji wielkopostnych. Dziękujemy Bogu za łaski tego świętego czasu i wszystkim którzy w nich uczestniczyli. Naszą wdzięczność i podziękowanie wyrażamy Rekolekcjoniście Księdzu Profesorowi Janowi Żelaznemu z Uniwersytetu Jana Pawła w Krakowie, za trud głoszenia świętych rekolekcji i ukazanie nam, jak wykorzystując w naszym życiu dar wolności z pomocą Ducha Świętego mamy dążyć do świętości. Równocześnie życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa posłudze głoszenia Słowa Bożego i pracy dydaktycznej. Ofiara składana dzisiaj na tacę, przeznaczone na cele rekolekcji – serdecznie Wam dziękujemy.

4. Jako duszpasterze i katecheci dziękujemy rodzicom i dyrekcjom szkół i nauczycielom, za opiekę nad dziećmi i młodzieżą w czasie rekolekcji. Posługującym w kościele panu kościelnemu, organiście, naszej scholii dziecięcej i młodzieżowej, lektorom i ministrantom.

5. Droga Krzyżowa w piątek rano o godz. 7.00 po południu o 17.30 dla młodzieży o 19.00.

6. Za tydzień Niedziela Palmowa - Męki Pańskiej. Poświęcenie palm podczas wszystkich Mszy świętych. Uroczyste poświęcenie palm na Mszy świętej o godz. 11.00 rozpocznie się przy dzwonnicy z procesją do kościoła. Po Mszy św. odbędzie się konkurs z nagrodami na najpiękniejszą palmę wykonanie w gronie rodziny. Na tej Mszy świętej nastąpi przyjęcie chłopców do wspólnoty ministrantów zapraszamy ich rodziców i całe rodziny. Spotkanie dla nowych ministrantów we wtorek o godz. 17.00 w kościele.

7. Dziękujemy młodzieży za sobotnie wieczorne sprzątanie świątyni. W sobotę od godz. 8.00 - prosimy rodziny z Chorowic – Wieś cz. II. od państwa Ożogów koło drogi na Skawinę.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej dzieci, młodzież i dorosłych. Piękne artykuły na temat przeżywania ostatnich dni Wielkiego Postu, „ o młodości i starości’, „o sumieniu”. Z „Gościem niedzielnym” jest piękny film o św. Ignacym z Loyoli – żołnierz, grzesznik i święty.

 

607269
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,245