Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominca Laetare”, to znaczy „Cieszcie się”. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat liturgicznych. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiaj na tym nabożeństwie możemy złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i grobu Jezusa. Dziękujemy za złożone ofiary. Wychodząc z kościoła możemy u ministrantów zakupić baranka wielkanocnego na nasz stół.

Msze święte w wieczorne od poniedziałku i przez cały tydzień o godzinie 18.00.

W tym tygodniu od środy – 3 kwietnia, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 7 kwietnia. Szczegółowy plan na folderach - wystawionych obok gazet, które prosimy zabrać do domów oraz naszej stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Księdza Jana Żelaznego, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00, sobota rano o godz.7.00; dla dzieci spotkania przed południem; dla młodzieży szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich w sobotę o godz. 20.30 /można przynieść świece /.

W Bukowie rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza dla wszystkich. Spowiedź święta w sobotę 6 kwietnia od godz. 8.00 – 11.30 z przerwą od / 9.30 do 10.00. / i od 14.30 – 18.00 z przerwą / 16.00 do 16.30 /. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.

Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych we czwartek – 4 kwietnia w kościele o godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie chorych, którzy nie mogą przybyć do kościoła i pragną przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do najbliższego czwartku. Chorych w domach odwiedzimy ich w piątek 5 kwietnia od godziny 11.00.

Młodzież z klasy III gimnazjalnej i klasy 7 i 8 przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w naukach rekolekcyjnych a następnie w Triduum Paschalnym.

W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Adoracja Pana Jezusa w tych dniach od godz. 17.00 zakończona nabożeństwem. Róże Żywego Różańca prosimy o odmówienie w sobotę części różańca o dobre przeżycie świętych rekolekcji.

W pierwszą niedzielę marca rada duszpasterska zebrała 11 385 złotych na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za złożone ofiary w kościele i wpłacane na konto parafialne. W przyszłą niedzielę możemy złożyć ofiarę na ten cel. Zmiana tajemnic różańca w przyszła niedzielę po Mszy świętej o godz. 7.30.

Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania pięknych tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy.

Dziękujemy rodzinom z Chorowic – część I od p. Mrożków do p. Drożdżów za sprzątanie świątyni i ofiarę 520 zł. na kaplicę. W sobotę 6 kwietnia - po Apelu Jasnogórskim - koło godz. 20.45 do troski o kościół prosimy młodzież oazową i lektorów.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. W „Gościu niedzielny” – artykuł o potrzebie rozeznawania problemów i modlitwie.

Wszystkim życzymy Błogosławionego czasu w czasie Rekolekcji wielkopostnych.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894