1. Przeżywamy 3 Niedzielę W. Postu. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo Drogi Krzyżowej po Mszy o godz. 11.00. i na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym na godz. 16.00. Dzisiaj w wielu miastach naszej Ojczyzny odbywają się Marsze podkreślające wartość i świętość ludzkiego Życia.

2. Po Mszach świętych. można zakupić Baranka Wielkanocnego – Caritas. Ofiara powyżej 6 złotych będzie przeznaczona na potrzebujących. Grupa Charytatywna - organizuje w sklepach i przy ołtarzu św. Franciszka, zbiórkę żywności dla potrzebujących. Dziękujemy właścicielom sklepów ich pracownikom za pomoc w tym dziele i składającym produkty żywnościowe.

3. W poniedziałek 25 marca - Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – przeżywana jako „Dzień Świętości Życia”. Msze święte o godz. 6.30 i 17.30. Od godz. 17.00 odmówimy część Różańca - dziękując za dar naszego życia, polecając mamy w błogosławionym stanie, dzieci nienarodzone. Na Mszy wieczornej będzie można podjąć z całym Kościołem modlitwę w intencji Dziecka Nienarodzonego – tzw. Duchową Adopcję. Zachęcamy młodzież i dorosłych do włączenia się to piękne dzieło modlitwy. Obrazki z modlitwą i deklaracją można pobrać na ołtarzu św. Franciszka. Osoby podejmujące dzieło duchowej adopcji prosimy o przyniesienie świec.

4. Przed nami Rekolekcje parafialne, które odbędą się w dniach od 4 do 7 kwietnia 2019 roku, będzie je głosił rekolekcjonista Ks. prof. Jan Żelazny z Krakowa. Szczegółowy plan Rekolekcji i Triduum Paschalnego na stronie internetowej parafialnej i na folderach, które możemy dziś zabrać do domów.

5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 7.00 rano, o 17.00 dla dzieci, rodziców, o godz.18.30 - dla młodzieży i dorosłych.

6. Przeżywamy początek wiosny i robimy wokół naszych domów porządki. Dziękujemy tym którzy w ostatnich dniach uporządkowali już groby swoich bliskich na naszym Cmentarz. Wiejące wiatry poprzewracały kwiaty, pobiły wiele zniczy, pomiędzy grobami jest jeszcze wiele szkła – prosimy o porządek. Niech nasza modlitwa i troska o groby naszych bliskich zmarłych będzie pięknym darem miłości dla nich. Przez ostatnie trzy lata na wielu grobach zostały wykonane pomniki. Prosimy o zgłoszenie w kancelarii parafialnej takich pomników z podaniem kwatery, rzędu, numeru grobu, w celu zrobienia zdjęcia i uzupełnienia na naszym Wirtualnym Cmentarzu.

7. Dziękujemy rodzinom z Chorowic, części – Kozie Rogi, Dąbrowy, Siany Las, za sprzątanie świątyni i ofiarę 500 zł. W sobotę od godz. 8.00 do troski o kościół prosimy rodziny z Chorowic wieś – część pierwsza od p. Mrożków do Drożdżów.

8. Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki świętych patronów.

9. Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej, która pomaga nam dobrze przeżywać Wielki Post.

10. Do wieczności w minionym tygodniu odeszła śp. + Marianna Pyzik z Bukowa, jej pogrzeb będzie w poniedziałek, Różaniec o godz. 14.30, Msza pogrzebowa o 15.00. „Dobry Jezu a nasz Panie...”.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894