1. Dziękujemy za dar modlitwy o jedność chrześcijan, jaka trwała w naszej parafii, szczególne wszystkim uczestniczącym w tygodniu we Mszy świętej. Naszą modlitwą otaczamy dzisiaj cały Kościół z Papieżem Franciszkiem i młodzież żebraną na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Nieszpory o godz. 16.30. Po Mszy wieczornej spotkanie dla Rady duszpasterskiej na plebanii.

2. W pierwszą niedzielę stycznia Rada duszpasterska zebrała 10 010 złotych na budowę kaplicy na cmentarzu. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim składającym ofiary w kościele i wpłacającym na konto parafialne. W modlitwie prosimy o Boże błogosławieństwo dla ofiarodawców.

3. Zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie – kolędę w rodzinach należących do naszej parafialnej wspólnoty. Jako wasi duszpasterze dziękujemy za wspólną modlitwę w waszych domach, życzliwość, gościnę i złożone ofiary. Każdy z nas kapłanów odprawi Mszę św. w intencji odwiedzanych rodzin. Msze św. zamówili także pan kościelny, lektorzy i ministranci.

4. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi dla dzieci, młodzieży, dorosłych - we czwartek od godz. 16.00 a w piątek - rano od 6.00, po południu od 15.30. W Bukowie w Kaplicy spowiedź we czwartek od godz. 16.30, o 17.00 Msza święta. W piątek adoracja Pana Jezusa od 16.30 zakończona nabożeństwem. W sobotę przez Niepokalane Serce Maryi i przez Św. Jana Pawła II będziemy wypraszać święte życie dla rodzin w sposób szczególny będziemy polecać rodziny oczekujące narodzin dzieci. Od godz. 16.30 adoracja i Różaniec z udziałem Żywych Róż.

5. W Sobotę 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego. Jest to jednocześnie Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Msze święte w tym dniu w Mogilanach przed południem o godz. 7.30 oraz 9.30 a po południu o 15.30 i 17.30. W Bukowie - Msza święta o godz. 16.30. Na Mszach świętych poświęcenie świec – gromnic. Prosimy na świece założyć osłonki, aby nie polać woskiem ławek i wykładzin do siedzenia. Na Mszę św. o godz. 17. 30 zapraszamy wszystkie dzieci z Klasy III z rodzicami, poświęcimy książeczki do modlitwy. Po Mszy świętej ważne spotkanie. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy 9 lutego od godz. 9.00.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Mogilańskiej cz. II i ul. Wschodniej za sprzątanie świątyni i ofiarę 120 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodzin z Mogilan z ul. Rzymskiej cz. I od nr 1 do 25 i ul. Ogrodowej. Bóg zapłać! za ten szczególny dar modlitwy, jaką jest troska o „Boży Dom”.

7. Wychodząc z kościoła zakupmy prasę katolicką, aby pogłębiać swoją wiarę i wiedzę religijną w naszych rodzinach. Tak pięknie opisują Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Z płytą DVD „Bóg nie umarł 2” .

W tym tygodniu modlimy się do Pana Boga przez wstawiennictwo:
28. 01. - św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła. 31. 01. - św. Jana Bosko, kapłana i wychowawcy młodzieży.

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świętych patronów.

W minionym tygodniu odszedł do wieczności + Piotr Papież z Mogilan . „Dobry Jezu a nasz Panie…”

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116