1. W 2 Niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno…”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się i o dar jedności chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. W tym tygodniu w modlitwie polecamy nasze babcie i dziadków prosząc dla nich o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski w przekazywaniu wiary i miłości. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Dziękujemy za otwartość, życzliwość i wspólną modlitwę. Kto z naszych parafian nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana może dzisiaj po mszach zgłosić możliwość przyjęcia w zakrystii.

3. 24 stycznia - we czwartek po Mszach świętych zapraszamy na nowennę do św. Bartłomieja Apostoła naszego patrona.

4. Zachęcamy młodzież i dorosłych do duchowej łączności z Papieżem Franciszkiem i młodzieżą z całego świata, która w tym tygodniu modli się w Panamie – na Światowych Dniach Młodzieży. Przez środki przekazu, starajmy się jednoczyć z tym ważnym wydarzeniem Kościoła. Jeden z naszych parafian - Grzegorz Papież z Kulerzowa, reprezentuje naszą parafię.

5. Nasz parafianin Szymon Piotr Kapłon, alumn Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, dnia 8 Maja 2019 roku ma zamiar przyjąć święcenia diakonatu. W tym czasie będziemy go otaczać naszą modlitwą.

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulicy Mogileńskiej cz. I d. nr 41 i ul Stroma, za udział w sprzątaniu świątyni i ofiarę 120 złotych. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, z ulicy Mogileńskiej cz. II i ul. Wschodnia.

7. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny- „O światowych Dniach Młodzieży w Panamie”, Mały Gość dla dzieci, Niedziele, Źródło.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę duszpasterską.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
21. 01. - św. Agnieszka, męczennica. 24.01. - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy.
25. 01. - Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. 26.01. - święci biskupi Tymoteusz i Tytus.
Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa. Dzieci i młodzieży szczęśliwych ferii zim owych.
W minionym tygodniu zmarł śp. Wojciech Cholewa z Włosani, śp. Piotr Papież z Mogilan, jego pogrzeb we wtorek o 13.30 różaniec, a o godz. 14.00 Msza pogrzebowa. Polecamy ich modlitwie – „Dobry Jezu...„

 

606921
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,897