1. Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego. Dziękujemy za dar tego sakramentu na mocy którego staliśmy się Dziećmi Bożymi. Sakramentu chrztu świętego w naszej parafii - uroczyście udzielamy w czasie Mszy świętej w drugą niedzielę i w ostatnią sobotę miesiąca. Z ważnych przyczyn udzielamy tego najważniejszego sakramentu poza Mszą świętą. Nieszpory o godz. 16.30.

2. W najbliższą środę 16 stycznia, po Mszy porannej Nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II w intencji rodzin i dzieci które maja się urodzić. Po wieczornej Mszy Nowenna od Matki Bożej Nieustającej Pomocy – zapraszamy do pisania podziękowań i próśb na te nabożeństwa.

3. W najbliższy piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Msza święta w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 17.30 połączona z Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy szczególnie rodziny zmarłych w ostatnim miesiącu.

4. Trwają w naszej parafialnej rodzinie doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana „Kolęda”. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, naszych rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za życzliwość i gościnę w waszych domach. Prosimy, aby otworzyć bramkę, jak nie ma domofonu, albo wyjść przed księdza. Nieraz trudno nam trafić do właściwego wejścia.

5. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła parafianom z Mogilan – Podedworze cz. II i ofiarę 120 złotych. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Mogilan – ul. Mogileńska cz. I do numeru 41 z ulica Stromą.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy z pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W Gościu niedzielnym o chrzcie świętym i jego darach.

7. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii:
Czwartek 17.01. - św. Antoniego, opata
Sobota 19. 01. – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

8. Życzymy Wszystkim Błogosławieństwa i opieki Bożej na Nowy Tydzień – szczególnie rozpoczynającym ferie zimowe.

9. W minionym tygodniu zmarła Krystyna Lasecka z Mogilan, jej pogrzeb we wtorek Msza święta o godz. 12.00, Różaniec o 11. 30. „Dobry Jezu..”

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092