1. Do świąt Bożego Narodzenia naprawdę blisko! We wtorek Wigilia i kolejne świąteczne dni. Do ich przeżywania wielu Parafian dobrze się  przygotowało poprzez sakrament pokuty sprawowany wczoraj. Tych, którzy, którzy jeszcze nie byli zapraszamy do spowiedzi dzisiaj i jutro przy okazji Mszy świętych i we wtorek przy okazji ostatnich Rorat o g.6,30. Po nich też podsumowanie udziału dzieci.  Pamiętajmy, że to Bóg wkracza w naszą historię i przez to nadaje naszemu życiu wymiar Boży.  

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O narodzeniu Jezusa”, /np. z Ewangelii św. Łukasza/, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd   i pastorałek. Nie powinien temu towarzyszyć alkohol. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

3. Przy wigilijnym stole pamiętajmy o ludziach chorych, biednych i samotnych. Chorym w domach jutro już od g.8,00 udzielimy komunii świętej. Zakorzenione w naszej tradycji dodatkowe miejsce przy stole wcale nie musi pozostać puste! Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o świecę Caritas, składając z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom: „Rozjaśniając im przyszłość”. Jeszcze można to uczynić pobierając przy wejściu lub zakrystii. Również gorąco dziękujemy tym, którzy wzięli udział w składaniu darów, także właścicielom sklepów, którzy to umożliwili, P. Surówka szczególne Bóg zapłać za odzież. Przekazujemy to z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagali. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, a żyli z nami, kochali nas i dla nas się trudzili.

4. W tym duchu przyjdźmy licznie na Mszę „Pasterską” o północy z wtorku na środę do naszej parafialnej świątyni. Tak czynili nasi ojcowie i my chcemy być wierni tej tradycji. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Kardynała – na Fundusz Obrony Życia S.O.S; dołóżmy starań, aby dzięki naszej modlitwie i pomocy materialnej te dzieci, których życie jest zagrożone mogły żyć. Kończy się również tegoroczna Duchowa Adopcja, dziękujemy tym, którzy ją podejmują.

5. W pierwszy i drugi dzień uroczystości Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę, z tym, że w II dzień Świąt we czwartek będzie dodatkowa Msza święta o g. 12,30 z udzielaniem sakramentu chrztu świętego. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II. Bóg zapłać.

6. W niedzielę 29 grudnia czcić będziemy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Na Mszy świętej  o g.11,00 w imieniu wszystkich Parafian będziemy przepraszać za grzechy, dziękować za otrzymane łaski i prosić o dalsze, szczególnie w imieniu małżonków przeżywających w tym roku kościelnym Jubileusze sakramentu małżeństwa: złote, srebrne i brązowe. Lata zawarcia sakramentu małżeństwa to: 50-lecie z 1964 r., 40-lecie z 1974 r., 30-lecie z 1984r., 25-lecie z1989 r., 20-lecie z 1994 r., 15-lecie z 1999 r. i 10-lecie z 2004 r. Chętni małżonkowie-jubilaci do przeżywania Jubileuszu w Święto Świętej Rodziny proszeni są o zgłoszenie w zakrystii.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia obchodzimy święto św. Szczepana,  diakona, pierwszego męczennika. Dzieje Apostolskie określają go jako „pełnego łaski i mocy Ducha Świętego”. Za publiczne wyznawanie Chrystusa został ukamienowany (Dz 7,54-60). Zbudowani jego wzorem, starajmy się być w naszej codzienności prawdziwymi świadkami Chrystusa. Na Mszach św. poświęcenie owsa.

8. Serdecznie Bóg zapłać rodzinom z ul. Krakowskiej i przyległych od południa, które wczoraj z poświęceniem sprzątały Kościół, bardzo dziękujemy za choinki p. Krzysztofowi Karskiemu, p. Zygmuntowi Surówce, p. Kościelnemu za prace. Na obecny tydzień prosimy jutro na 10,00 młodzież do ubierania choinek i przygotowania szopki, natomiast we wtorek w wigilię o g.8,00  rodziny z Kulerzowa cz. dolnej,  a w sobotę po świętach 27.12 o g. 8,00 z Kulerzowa cz. górnej.

9. Jest  nasz Kalendarz parafialny na Rok Pański 2014 ze wspomnieniami świętych i najważniejszymi informacjami naszej wspólnoty. W przygotowaniu i przeżywaniu Świąt pomocą mogą być podwójne świąteczne numery pism katolickich z dodatkami.

10. Po Świętach 27.12. rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy   prosimy zabrać od ministrantów i ze stolików z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

607269
Dzisiaj: 50
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,245