1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu. Nieszpory o godz. 16.30. Poniedziałek Msza roratnia rano - o godz. 6.30. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Nie ma Mszy świętej o godz. 17.30 - z racji wigilii w naszych domach.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole.

3. W poniedziałek o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcimy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa – na Fundusz Obrony Życia S.O.S. Opłatek dla służby liturgicznej, oazy i scholii dziecięcej i młodzieżowej o godz. 23.00 przed pasterką.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! Można jeszcze zabrać ostatnie świece.

5. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia prośmy o zgłoszenie w zakrystii. 30 grudnia w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 będziemy się modlić w ich intencji i ich rodzin.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia w Środę - 26.12. obchodzimy Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Na Mszach św. poświęcenie owsa. Po Mszy wieczornej koncert kolęd z grą na gitarze O. Marka Sochy z Zakonu Kapucynów. W piątek 28 12. z racji kolędy kancelaria po wieczornej Mszy świętej.

8. Serdeczne Bóg zapłać! P. Zygmuntowi i Bartłomiejowi Surówka z Mogilan, Zofii Kubera z Kulerzowa, za choinki do kościoła, Rafałowi Kłysiowi za ich ścięcie i przywiezienie, panu Kościelnemu z małżonką, młodzieży Oazowej, scholii, lektorom, ministrantom za przygotowanie szopki i ubranie choinek. Panu Tomaszowi Górnisiewiczowi z synem za wykonanie drewnianej szopki przed kościołem, panu Józefowi Gałasiowi za podłącz prądu.

9. Po Świętach 27.12. od Czwartku - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać i ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.
Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia. Wszystkim przeżywającym imienny – panu kościelnemu Adamowi.

 

607138
Dzisiaj: 32
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,114