1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. Zapraszamy do udziału w Nieszporach godz.16.30. Dziękujemy tym, którzy dzisiaj modlitwą i ofiarą do puszek przed kościołem wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Młodzież Oazowa rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Wspomnienie świetego Jana Diego, któremu Matka Boża ukazała się w Guadalupe.

2. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 odkrywając Dary Ducha Świętego.

3. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem dla naszej parafii będzie w Sobotę - 22 grudnia. Dokładny program będzie podany za tydzień.

4. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie przed kościołem u ministrantów świecy małej - 6 zł.,. i świece duże - 12 zł. można pobrać na stoliku przy ołtarzu św. Franciszka. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas, właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Krakowskiej, Sportowej, Nowej, za sprzątanie kościoła i ofiarę – 200 złotych. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Myślenickiej, Krakowskiej, Dębowej.

6. Spotkania do bierzmowania w grupach we wtorek Klasy - VII o godz. 16.30 lub 18.30; czwartek - Klasy VIII o godz. 16.30 lub 18.30.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Bardzo cenne artykuły o przeżywaniu świętego czasu Adwentu i Niepokalanym Poczęciu Maryi.

8. Na okres zimy została zabrana do renowacji kamienna Figura Matki Bożej przy ul. Bartłomieja. Na wiosnę chcemy odnowić cały postument. W najbliższy piątek 14 grudnia o godz. 9.00 będzie poświęcenie odnowionej kamiennej Kaplicy w Chorowicach na Kopcach. Zapraszamy mieszkańców.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Środa 12.12. - Matki Bożej z Guadelupe.
Czwartek 13.12. - św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Piątek 14.12. – św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

10. Wszystkim życzymy opieki Maryi Niepokalanej i świętych patronów w nowym tygodniu Adwentu.

 

608152
Dzisiaj: 97
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,128