1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, którą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Po porannej Mszy św. zmiana tajemnic Żywego Różańca. Na Mszach św. poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista, rozniosą do naszych rodzin. To szczególny znak jedności z naszą parafią. Od ołtarza z naszego kościoła trafią na nasze wigilijne stoły. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Zapraszamy o godz. 16.30 do udziału w Nieszporach. Wychodząc z kościoła na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! za waszą hojność i otwarte serca.

2. Adwent, to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. We wtorek po Mszy św. spotkanie Zespołu Charytatywnego naszej parafii.

3. Msza o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty, przygotują nas do Świat Bożego Narodzenia, o godz. 17.30 zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 tych, którzy nie mogą popołudniu. Jutro dzieci otrzymają plansze podobną do dekoracji w kościele, będziemy w tym roku odkrywać dary i charyzmaty Ducha Świętego. Dzieci codziennie otrzymają obrazki do planszy, a robiąc serduszka będą mogły zabrać figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

4. Przyszła druga niedziela Adwentu, jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

5. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas – świece otrzymaliśmy po 6 zł, kto złoży większą ofiarę, będzie ona przeznaczona na ten cel. Świece od przyszłej niedzieli.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek miesiąca, adoracja od 16.30. Zapraszamy do spowiedzi i na nabożeństwa dzieci, młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. We czwartek Bukowie spowiedź o godz. 16.30, Msza św. o 17.00.

7. W sobotę 8.12. – Ur. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi . Msze św. o 6.30, 15.30, w Bukowie - 16.30, 17.30 z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy III. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. Będzie to ostatnie spotkanie przed Świętami. Od godz. 12.00 do 13.00 - „Godzina Łaski”- modlitwa w kościele i w domu.

8. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Bartłomieja i Słowiańskiej, za sprzątanie świątyni i ofiarę na Kaplicę – 430 zł.. Bóg zapłać! za ofiarowane zielone drzewka na ołtarze, rodzinie Panek z Włosani, rodzinie Emilii Szafrańskiej, Panu Zbigniewowi Papieżowi za wieniec adwentowy . Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Krakowskiej, Sportowej, Nowej.

9. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki: Msza święta i Różaniec.

10. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Poniedziałek 03. 12. -św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
Wtorek 04.12. - św. Barbary, męczennicy Czwartek 06.12. - św. Mikołaja, biskupa
Piątek 07.12. - św. Ambrożego, biskupa, Doktora Kościoła – zapraszamy pszczelarzy na Mszę św. o godz. 17.30 w ich intencji, po Mszy spotkanie.

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy opieki świetnych patronów.

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088