1. Dzisiejsza Uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie Królu Wszechświata. Przed błogosławieństwem Chrystusowi Królowi, pragniemy ofiarować nasze serce, rodziny, naszą parafię i Ojczyznę w adoracji i Litanii do Najświętszego Serca Jezusa. O godz. 16.30 modlitwa różańcowa za naszych zmarłych. Dzisiaj wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy. Po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci i rodziców z Klas III przygotowujące do I Komunii.

2. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, nazwany Adwentem - czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I sobotę miesiąca. Od godz. 16.30 adoracja, modlitwa różańcowa prowadzona przez Róże Żywego Różańca, ofiarowana Panu Bogu przez Niepokalane Serce Maryi. Chorych z Panem Jezusem w ich domach odwiedzimy w sobotę 8 grudnia od godziny 9.00.

4. Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić tygodniki katolickie; Gość Niedzielny, Niedziela i Źródło. Ukazują one tajemnice Królestwa Bożego. Dla dzieci: Jaś, Mały Gość. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników.

5. Składamy serdeczne Bóg zapłać! osobom z Mogilan – z ul. Zakopiańskiej, Grodzkiej, Szkolnej, za sprzątanie kościoła i ofiarę 283 złotych.. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ul. Bartłomieja i Słowiańskiej. Teraz w czasie zimowym prosimy o zwrócenie uwagi, aby po wejściu, czy wyjściu zamykać drzwi kościoła.

6. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Rada duszpasterska zbierać będzie ofiary na budowę Kaplicy na cmentarzu. W listopadzie zebraliśmy 11. 110 złotych. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele i wpłacane na konto parafii.

7. W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo w:
Piątek 30. 11. - Święto św. Andrzeja Apostoła.

Wszystkim przeżywającym w tym ostatnim tygodniu Roku Liturgicznego imienny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.

 

607268
Dzisiaj: 49
Wczoraj: 113
Ten miesiąc: 3,244