1. Przeżywana w Kościele jako „II Światowy Dzień Ubogich”. Grupa Charytatywna do puszek zbiera ofiary na biednych. Dziękujemy za ich działalność w parafii i zapraszamy do tej grupy chętne osoby. Prośmy o zgłaszanie w parafii osób samotnych i potrzebujących pomocy. Po Mszy św. o godz. 11.00 zapraszamy na Koncert organowy światowej sławy artysty pana profesora Andrzeja Białko. Na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

2. Dziękujemy za ofiary złożone do puszek na Dzieło Papieskie w październiku i Kościół Prześladowany. Zebraliśmy 3700 złotych, 20 euro.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 15 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi. W tygodniu przed wieczorną Mszą świętą.

4. W Sobotę 24 listopada, po Mszach świętych Nowenna do Świętego Bartłomieja Apostoła, naszego patrona.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi Królowi naszych serc. Po Mszach świętych Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klasy III z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej

6. Prosimy, aby zabrane do naszego domu pisma katolickie służyły pogłębianiu wiary. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

7. Podziękowania do 4 osób z Mogilan – ul. Spacerowej, Świątnickiej, Leszka Białego za sprzątanie kościoła i ofiarę 120 złotych. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od godz. 8.00 rodziny z Mogilan – ul. Grodzkiej, Zakopiańskiej, Szkolnej.

8. Zostały wymienione okna z tylnej części kościoła - 6 sztuk z przeniesionymi do nich witrażami. Ozdobione zostały nasze organy złotymi listwami i wzorami wziętymi z głównego ołtarza. Bóg zapłać! za ofiary które składacie w każdą niedzielę, dzięki nim mogliśmy te prace wykonać. Dziękuję parafianom: Marianowi, Pawłowi, Przemysławowi Sonik, Tomaszowi Gorczyca za uzupełnienia i malowanie przy oknach, panu Tadeuszowi Skała na czyszczenie i rynien na plebanii.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Poniedziałek 19.11. - bł. Salomei, zakonnicy. Wtorek 20.11. - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
Środa 21.11 - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Czwartek 22. 11. - św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczornej Mszy św.
będziemy modlić się w intencji Chóru „Mogilanum”, Pana Marka Organisty, naszej scholii dziecięcej i młodzieżowej, o opiekę świętej Cecylii ich patronki.
Sobota 24. 11. - św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
Wszystkim przeżywającym imieniny życzy opieki świętych patronów.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896