1. W obecną Niedzielę - 11 Listopada przypada Święto św. Marcina biskupa i Narodowe Święto w 100 Rocznicę Niepodległości Polski. Pamiętamy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli i dzisiaj w trudzie budują jej niepodległy byt. Po Mszy św. o godz. 11.00 poświęcenie i odsłonięcie obelisku przy kościele z okazji tej rocznicy. W imieniu parafii pragnę podziękować tym osobom które przyczyniły się do jego powstania. Dziękujemy: Firmie ATT z Krakowa, za sponsorowanie i wykonanie krzyża i tablicy, parafianom: Tomaszowi Klimczykowi za ofiarowanie kamienia, Konradowi Syrek za użyczenie dźwigu i postawienie kamienia, Straży Pożarnej z Mogilan, za ustawienie i umycie obelisku, Józefowi Gałaś z synem Jarosławem za montaż tablicy, Marcie Gadocha za projekt, Zygmuntowi Surówka z synami Bartłomiejem i Janem za impregnacje, Czesławowi Czechowskiemu i Adamowi Stankowskiemu za krawężniki, Maciejowi Kopta za posadzone drzewa, Leszkowi Szczurkowi - gajowemu z Włosani za dar dębów, Pawłowi Sołtys za metalowe osłony na wycieraczki do kościoła. Bóg zapłać!. za wykonane prace.
Tradycyjnie zapraszamy razem z Urzędem Gminy i Gminnym Ośrodkiem Kultury na Mszę świętą o godz. 17,00 w intencjach Ojczyzny. Wcześniej godz. 17.30 różaniec w intencji Ojczyzny. Po Mszy św. złożenie kwiatów przy tablicy poświęconej marszałkowi Józefowi Piłsudskiemu, odsłonięcie i poświecenie nowej tablicy. Po modlitwie w kościele będzie program patriotyczny w Sali narad Urzędu Gminy. Św. Marcin jest patronem naszego księdza Marcina, pamiętajmy o solenizancie w naszej modlitwie i życzeniach.

2. Msze święte w dni powszednie o godz. 17.30. Od godz. 17.15 modlimy się za naszych bliskich zmarłych w wypominkach. Dziękujemy za liczny udział w modlitwie różańcowej na cmentarzu. We wtorek spotkanie do bierzmowania dla kasy VII o godz. 16.30 lub 18.30.

3. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać w Kościele II Dzień Ubogich. Wspieramy modlitwą i ofiarą do puszek ludzi najbardziej potrzebujących pomocy.

4. W przyszłą niedzielę 18. 11. po Mszy św. o godz. 11.00. w naszym kościele odbędzie się Koncert organowy przed świętem św. Cecylii. Koncert wykona profesor Andrzej Białko z Krakowa, światowej sławy artystą. Zapraszamy z Panem Markiem organistą i Chórkiem parafialnym do licznego uczestnictwa.

5. Polecamy pisma katolickie, Niedziela, Gość Niedzielny, Źródło , artykuły opisujące odzyskanie przez Polskę Niepodległości w 100 rocznicę tego wydarzenia. dla najmłodszych Jaś, Dominik dla dzieci przed I komunią św., Droga - dla młodzieży

6. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Cichej, Świątnickiej, Kolberga, za posprzątanie kościoła i ofiarę 200 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8,00 prosimy rodziny z Mogilan, z ulic: Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego.

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek 12.11. - św. Jozafat, męczennik, apostoł kresów wschodnich.
Wtorek 13,11. - św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, Krystyna- męczenników.
Sobota 17.11 - św. Elżbieta Węgierska, zakonnica.

 

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895