1. Dziś niedziela Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu, raz jeszcze powtarzam: radujcie się! Pan jest blisko”. W liturgii szaty różowe, nawiązujące do koloru nieba o wschodzie słońca i mówiące, że Zbawiciel – Wschodzące Słońce jest już naprawdę blisko.

2. Zapraszamy dzisiaj o g.16,30 na Nabożeństwo Nieszporów, a jutro po Mszy porannej i o g. 17,00 do podziękowań i próśb przez Błog. Jana Pawła II do Boga, jak co miesiąc 16-tego miesiąca przy ołtarzu z Jego relikwiami przed kanonizacją.

3. Od wtorku, wkroczymy w okres bezpośredniego przygotowania do Narodzenia Pańskiego. To właściwy czas na pojednanie się z Bogiem i bliźnimi. Spowiedź przedświąteczna w naszym kościele będzie szczególnie sprawowana w najbliższą sobotę 21 grudnia od 8,00 do 11,30 /z przerwą 9,30- 10,15/ i od 14,00 – 17,30 /z przerwą 15,30- 16,00/.Pamiętajmy, że nasza życiowa droga wiedzie ku ostatecznemu spotkaniu z Bogiem – Sprawiedliwym Sędzią.

4. Serdecznie zachęcamy do udziału od wtorku w specjalnej nowennie modlitw do Dzieciątka Jezus, która zakończy się 24 grudnia. Uczestnicząc we Mszy roratniej rano o g.6,30 i zwłaszcza z dziećmi o g. 17,30 połączonych z nowenną wyprośmy sobie czyste serce, głęboką wiarę i radość spotkania z Bogiem Wcielonym.

5. Rozpoczynamy też kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Nie lekceważmy współczesnych zagrożeń i zorganizowanych ataków wrogów rodziny. Trosce o trudną codzienność naszych rodzin niech towarzyszy modlitwa, także ta wspólnotowa domowego Kościoła.

6. Naszych chorych nawiedzimy przed Świętami z sakramentami świętymi w poniedziałek 23 grudnia. Prosimy zgłosić tych, których nie odwiedzamy w I soboty.

7. Myśląc o świętach nie zapominajmy o dzieciach i ludziach najuboższych. Zechciejmy ich dostrzec wokół siebie i poszerzyć swoje serca przez udział w Akcji Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przez pobranie świecy Caritas i złożenie ofiary. Także dziękujemy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicielom sklepów i klientom, którzy do pojemnika w ich placówkach i Kościele przy ołtarzu św. Franciszka składają spożywcze produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które z życzeniami od rodziny parafialnej przekażemy ubogim. Prosimy młodzież i chętnych do pomocy w poniedziałek 23 grudnia o g.16,00. Dziękujemy tym wszystkim, którzy włączyli się w akcje milosierdzia. Pan Jezus zapewnia: „Coście uczynili jednemu z tych najmniejszych, Mnieście uczynili”. Niech nie zabraknie w naszych domach pobłogosławionego wcześniej w kościele wigilijnego opłatka. Jeśli nie ma prosimy pobrać u organisty i kościelnego.

8. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia Msza święta z udzielaniem sakramentu chrztu świętego o g. 12,30. Katecheza dla rodziców i chrzestnych w najbliższy wtorek 17 grudnia w kościele po Mszy wieczornej ok. g. 18,15 przy chrzcielnicy

9. Jest nasz Kalendarz parafialny na Rok Pański 2013 ze wspomnieniami świętych i najważniejszymi informacjami naszej wspólnoty u ministrantów. W przygotowaniu i przeżywaniu Świąt pomocą mogą być dla dzieci, młodzieży i rodziców pisma katolickie z dodatkami: np. kolędy. Polecamy Mały Gość związany z Roratami.

10.Serdecznie Bóg zapłać rodzinom z ul. Krakowskiej /nr.niep./, Skawińskiej, Rynku, które wczoraj sprzątały świątynię. Do szczególnej troski o Kościół prosimy w sobotę ze względu na spowiedź po Mszy wiecz. ok. 18,15 rodziny z ul. Krakowskiej nr parz., Sportowej, Nowej i Słowiańskiej. A w wigilię od g.8,00 już teraz prosimy rodziny z Kulerzowa cz. dolnej, aby przygotować Kościół na Święta.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894