1. Przeżywamy w Kościele XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” nasza modlitwa będzie dziękczynieniem za Jego święte życie i okazją do Jego naśladowania w naszym życiu. . „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” na wspieranie kształcenia najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30, Msza św. 17.00. W Jego liturgiczne wspomnienie 22 października w poniedziałek, o godz. 17.30 różaniec o 18.00 Msza św. odpustowa w kaplicy w Bukowie. W piątek od godz. 17.00 możliwość spowiedzi świętej w Bukowie.

2. Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które zapraszamy codziennie o godz. 17.30. Rozważania tajemnic na nabożeństwo można pobrać w zakrystii. Będziemy modlić się w intencji naszej Ojczyzny w tygodniu poprzedzającym wybory samorządowe.

3. W dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej. Szczególną modlitwą otoczmy ludzi, na których barkach leży edukacja i wychowanie młodego pokolenia. Z naszymi nauczycielami, wychowawcami, katechetami będziemy się modlić na Nabożeństwie Różańcowym w Środę o godz. 17.30 i na Mszy świętej. Serdecznie zapraszamy na spotkanie na plebanie.

4. 16 października we Wtorek na Różańcu i Mszy św. będziemy dziękować Bogu za dar św. Jana Pawła II, w 40 rocznicę Jego wyboru na Papieża i modlić się za rodziny naszej parafii.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Ofiara na tacę na cele misyjne. W Kaplicy w Chorowicach w przyszłą - niedzielę 21 października - Mszę św. o godz. 10.00. Po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00 spotkanie dla Rady Duszpasterskiej.

6. Powoli zbliża się miesiąc Listopad. W duchu głębokiej i żywej wiary w życie wieczne, pospieszmy z pomocą i modlitwą naszym bliskim zmarłym i duszom w czyśćcu cierpiącym. Z wdzięczności za trud ich życia, za dobro od nich otrzymane, zanieśmy im wielki dar całorocznej modlitwy Kościoła połączonej z wypominkami, na które przyjmujemy w zakrystii po Mszach Świętych. Wychodząc z kościoła można zabrać kartki na wypominki. Prosimy o wyraźne napisanie imion i nazwisk i podanie przed którą Mszą św. chcemy się za nich modlić.

7. Porządkując groby zmarłych, uszanujmy inne mogiły i całość cmentarza. Plastik, szkło składajmy do kontenera a części organiczne zabierzmy ze sobą. Koszt wywozu kontenera to 800 złotych. Przypominamy o ofiarach na utrzymanie cmentarza składanych na 20 lat. Na grobach zaniedbanych będziemy robić nowe groby, aby uporządkować to święte miejsce.

8. Składamy podziękowanie naszym parafianom – 5 mężczyznom Podstyr cz. I ul. Zakopiańska i Kolorowa, za sprzątanie kościoła. W sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, Podstyr - cz. II ul. Jaśminowa i Widokowa.

9. Spotkania do bierzmowania mają klasy III Gimnazjum, we czwartek godz. 16.30 lub o 18.30.

10. Polecamy do rodzin pisma katolickie dla dorosłych: „Gość niedzielny”, „Niedziela” – 40
rocznica wyboru Papieża św. Jana Pawła II, dla młodzieży „Miłujcie się”.


W TYM TYGODNIU w LITURGII WSPOMINAMY W:

Poniedziałek 15.10. - św. Teresy z Avila, zakonnica i doktor Kościoła.
Wtorek 16.10. - św. Jadwigi Śląskiej
Środa 17.10. - św. Ignacego Antiocheńskiego bp i męczennika
Czwartek 18.10. - święto św. Łukasza Ewangelisty, lekarza – patrona służby zdrowia.
Do prowadzenia Różańca i na Mszę św. zapraszamy pracowników służby zdrowia z naszej parafii. Po Mszy spotkanie na plebanii – zapraszamy.
Sobota 20..10. – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana i profesora, patrona Krakowa

Zmarł nasz parafianin śp. Stanisław Białota, jego pogrzeb w poniedziałek Msza św. o godz. 15.00., o 14.30 Różaniec. „Dobry Jezu…”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895