1. Dziś pierwsza niedziela października. Adoracja P. Jezusa i Jego błogosławieństwo na nowy miesiąc. Wspomnienie M. B. Różańcowej. Zachęcamy do udziału w codziennym Nabożeństwie różańcowym dzieci, młodzież, rodziców i starszych w połączeniu ze Mszą Świętą o godz. 17.30. Na poszczególne dni zapraszamy do prowadzenia rozważań różne grupy i wspólnoty istniejące w parafii. Prosimy tych, którzy przewodzą grupom o pobranie w zakrystii rozważań na dany dzień, przygotowanie ich i prowadzenie. Dla dzieci, które będą się starały codziennie być na Różańcu w nagrodę otrzymują codziennie po Nabożeństwie pamiątkowe obrazki.

2. Dzisiaj Uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy Różańcowych o godz. 16.15, na które serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych a szczególnie należących do Żywych Róż, które przygotują ołtarze; jest to równocześnie Zmiana tajemnic Różańca . Zapraszamy dzieci z Klasy III i ich rodziców na poświęcenie różańców. Fundacja Złota Róża organizuje zbiórkę dobrych używanych różańców dla Afryki – do kosza na ołtarzu św. Franciszka.

3. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na budowę Kaplicy cmentarnej. Szczególne Bóg zapłać! rodzinom, które składają systematycznie, także przez wpłaty w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże dla Was we Mszach św. za Parafian.

4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa” i ofiarą do puszki wesprzemy kształcenie najbardziej uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin.

5. Zapisy do grup przygotowujących do sakramentu bierzmowania: Klas VII – drugi wtorek miesiąca o godz. 16.30 lub o 18.30; Klasa VIII - drugi czwartek miesiąca godz. 16.30 lub 18.30; Klasa III Gimnazjum - trzeci czwartek miesiąca godz. 16.30 lub 18.30.

6. Zachęcamy, aby zabrać do domu prasę katolicką Gość niedzielny z filmem „Bóg nie umarł”, Niedziela o opiece Archaniołów i aniołów, .Źródło.

7. Składamy podziękowanie rodzinom z Mogilan z ulic: Świątnickiej numery parzyste, ul. Myślenicka do p. Zapotocznych za sprzątanie świątyni, ofiarę 100 zł., i za ofiary z Żywych Róż na ołtarze. Na sobotę od godz.8,00 do troski o Kościół zapraszamy rodziny z Mogilan – cz. Podstyr, ul. Zakopiańska i Kolorowa.

8. We czwartek 11. X - w czasie różańca Nowenna w intencji Ojczyzny. 13. X, w sobotę ostatnie Nabożeństwo Fatimskie – Różaniec o 17.30 z procesją z figurą, po Msza święta. Zapraszamy!.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
Wtorek 04.10. – Święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa
Piątek 12.10. – bł. Jana Beyzyma, misjonarza Sobota 13. 10. – bł. Honorata Kabzińskiego, zakonnika

Życzymy wszystkim opieki świętych patronów.

Pan Bóg zabrał do wieczności śp. Józefa Adamczyka z Chorowici, śp. Tomasz Żądło z Mogilan, jego pogrzeb we środę o 14.30 różaniec o 15.00 Msza św.. „Dobry Jezu….

 

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111