1. Przeżywamy 24 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie świętych Korneliusza, papieża i Cypriana, biskup - męczenników z III wieku. Dziś o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Św. Jana Pawła II. Bóg zapłać! rodzinom, które w ubiegłą niedzielę złożyły ofiary na cele misyjne Kościoła na Syberii..

2. W tym tygodniu przypada rocznica śmierci byłych proboszczów: śp. Ks. Józefa Żurawika – (39 rocz.) i Ks. Tadeusza Hańderka (8 rocz.) – Msza św. dzisiaj o godz. 11.00.

3. W poniedziałek modlimy się do Boga przez wstawiennictwo św. Roberta Bellarmina, biskupa i doktora Kościoła. To dzień imienin Księdza wikariusza Roberta, życzymy Mu wiele Bożych łask i opieki św. patrona.

4. We wtorek - 18 września - przypada Święto Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodzieży. W roku Św. Stanisława, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 - dzieci i młodzież w tym gimnazjalną wszystkich klas, szkół średnich i studiującą w tym „oazową” z rodzicami. Rozpoczniemy spotkania przygotowujące do sakramentu bierzmowania i do I Komunii świętej. Po tej Mszy świętej odbiór deklaracji i indeksów dla przygotowujących się do bierzmowania. Po Mszy możliwość zapisania się do grupy ministrantów, scholii i grupy oazowej.

5. W tym tygodniu 5. rocznica nawiedzin wizerunku Jezu Ufam Tobie i poświęcenia nowych ołtarzy. W piątek 21 września po Mszy porannej o godz. 6.30 i 18.00, będziemy się modlić Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Na wieczornej Mszy św. modlimy się za zamarłych wypominanych – zapraszamy rodziny, które pożegnały swoich bliskich w tym miesiącu. Zachęcamy do składania przy ołtarzu próśb i podziękowań na kartkach, przedstawianych Bogu na tych nabożeństwach.

6. W poniedziałek, 17 września, przypada 79 rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o poległych za Ojczyznę na Wschodzie.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Zagórskiej, Mazurka, Myślenickiej, za posprzątanie kościoła i ofiarę 100 zł.. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty.. Na sobotę do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulicy: Celiny i Osiedlowej. Kto nie może uczestniczyć w sprzątaniu może złożyć ofiarę.

8. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez zakupienie prasy katolickiej. W Gościu Niedzielnym - o „Wzywaniu Imienia Bożego.” W Niedzieli – „O chłopcu cudownie uzdrowionym”, przez wstawiennictwo świętych dzieci z Fatimy.

9. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Środa 19. 09. - św. Januarego, biskupa i męczennika
Czwartek 20. 09. - św. męczenników Andrzeja Kim Taegon i męczenników z Korei
Piątek 21, 09. - św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
Sobota 22. 09. - bł. Bernardyny Jabłońskiej, zakonnicy, albertynki.

Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy Opieki świętych patronów.

608159
Dzisiaj: 104
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,135