1. Przeżywamy 20 Niedzielę Zwykłą. Wspomnienie św. Jana Eudesa, kapłana. Na godz. 16.30 zapraszamy na adorację i nowennę do św. Bartłomieja Apostoła, która będzie trwała przez cały tydzień.

2. W piątek 24 sierpnia w liturgii Św. Bartłomieja Apostoła. Według tradycji zginął śmiercią męczeńską w 70 roku na terenie dzisiejszej Armenii. Msze święte w piątek o godz. 7.00 i 18.00. Uroczystości odpustowe będziemy przeżywać w najbliższą niedzielę 26 sierpnia. Uroczysta Suma będzie o godz. 11.30, przewodniczył jej będzie Ks. Prałat Zbigniew Gerle, ze Świątnik Górnych. Prosimy o włączenie się przygotowanie liturgii Mszy świętych: Służbę Liturgiczną, ministrantów, scholę i Oazę, Chór Mogilanum i Zespół Mogilanie oraz tych, którzy mają nasz piękny ludowy strój, naszych Strażaków, asystę ze świecami, dziewczęta do niesienia feretronów, dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /mogą być również w strojach krakowskich lub komunijnych/. Dziękujemy za piękny kosz ziół i kwiatów z Kulerzowa i prosimy o wykonanie wieńców dożynkowych z poszczególnych części parafii. Będą one wyrazem dziękczynienia Panu Bogu wszystkich parafian za tegoroczne plony. Zachęcamy do spowiedzi świętej, aby przyjąć Jezusa w Komunii świętej i zyskać odpust zupełny. Zapraszamy do spowiedzi dzieci i młodzież, które kończą wakacje, rodziców i starszych. Spowiedź codziennie od 17.30. a w piątek o godz. 16.30 – 18.00. Spotkanie i próba służby liturgicznej w piątek na Mszy o godz. 18.00.

3. W sobotę 1.09. doroczna 36 Pielgrzymka Służby Liturgicznej i Ruchu Światło- Życie do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zachęcamy ministrantów, lektorów, scholę, oazowiczów, także kręgi rodzin i rodziców do udziału. Zapisy w zakrystii. Wyjazd w sobotę o godz. 8,00.Zapisy do przyszłej niedzieli.

4. Dziękujemy rodzinom z Konar wieś od Mogilan, środek wsi, koło pętli, nowe domy w kierunku ul. Zielonej od nr 252 wzwyż, nowe domy od 260 do 269, Skrzyszów od 4 do 8 za ofiarę 700 złotych na sprzątanie kościoła i Kaplicę. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do kościoła. W sobotę na godzinę 8.00, do troski o Kościół – przed odpustem prosimy rodziny z Włosani cała ul. Łobzowska.

5. W liturgii Kościoła wspominamy:
Poniedziałek - św. Bernarda, opata doktora Kościoła
Wtorek - św. Piusa X, papieża
Środa - Matki Bożej Królowej

 

607133
Dzisiaj: 27
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,109