1. Dzisiaj 19 Niedziela Zwykła.. Zapraszamy na Nieszpory o godz. 16.30.

2. Poniedziałek - 13.08 - Święto Matki Bożej Kalwaryjskiej. Zapraszamy na Mszę świętą o godz. 18.00 i po niej na Różaniec Fatimski z procesja M. Bożej Fatimskiej - wokół kościoła.

3. W środę 15 sierpnia - Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zapraszamy na Msze święte, które będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W tradycji polskiej to Święto Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przyniesiemy do kościoła bukiety z ziół, kłosów i kwiatów, a rolnicy składają u Jej stóp dożynkowe wieńce. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone po Mszach świętych wiązanki, zanieśmy do domu i umieścimy przy wizerunku Maryi.

4. Ze świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy o naszych żołnierzach w dniu ich święta, o tych którzy bronili naszej Ojczyzny w ciągu wieków i czynią to dzisiaj. Polecajmy Królowej Polski naszą Ojczyznę i cały Naród.

5. 16 sierpnia – we czwartek nowenna przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Po Mszy św. porannej i wieczornej. Zapraszamy do uczestnictwa i napisania podziękowań i próśb. W piątek, 3 miesiąca - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w naszym kościele – szczególnie zmarłych w ostatnim miesiącu, zapraszamy ich rodziny.

6. Zachęcamy, aby w naszych rodzinach były czytane pisma katolickie, które można nabywać przy wejściach z kościoła.

7. 26 sierpnia - za dwa tygodnie będziemy przeżywać uroczystości odpustowe ku czci naszego patrona św. Bartłomieja Apostoła – uroczysta suma o godz. 11.30. Będzie to także dziękczynienie za szczęśliwe zbiory. Zachęcamy poszczególne wsie do przygotowania wieńców dożynkowych.

W tym tygodniu modlimy się do Boga wspominamy:
Wtorek - 14.08 - św. Maksymiliana Marii Kolbego - kapłana, męczennika w obozie koncentracyjnym w Auschwitz
Czwartek - 17.08. - Święto św. Jacka, kapłana, patrona naszej archidiecezji.

Wszystkim przeżywającym imieniny i jubileusze w tym tygodniu, życzymy wiele łask Bożych i opieki patronów.

Dziękujemy za troskę i posprzątanie naszego kościoła rodziny z Konar - Spółdzielnia i pod Figurą- Glinik i ofiarę 880 zł. na Kaplicę. Bóg zapłać! nowożeńcom za piękne kwiaty do kościoła. W przyszłą sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do troski o nasz kościół rodziny z Konar – wieś od Mogilan, środek wsi, nowe domy w kierunku ul. Zielonej, nowe od 260 do 269 i Skrzyszów od 4 do 7.

Zmarła sp. + Aurelia Wnęk z Mogilan – „Dobry Jezu…”.

 

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894