1. Dzisiaj 18 Niedziela Zwykła - pierwsza miesiąca sierpnia. Po Mszach św. Adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Jego Błogosławieństwo na nowy miesiąc.
Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca kobiet i mężczyzn. Nieszpory - o godz. 16.30.

2. Dziękujemy za ofiary z rodzin składane dzisiaj na ręce Rady duszpasterskiej oraz przez wpłatę w banku na budowę Kaplicy na cmentarzu. Bóg zapłać! Wszystkich darczyńców polecamy Panu Bogu i prosimy i Jego błogosławieństwo w każdą środę na Nowennie.

3. Przeżywamy sierpień – miesiąc pielgrzymek, modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i pamięci o tych którzy oddali życie za wolność naszej Ojczyzny. Modlimy się za uczestników Pieszej Pielgrzymki Krakowskiej - także tych z naszej parafii, którzy jutro wyruszają z Wawelu.

4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.30, w kościele przy chrzcielnicy katecheza przed przyjęciem tego sakramentu dla rodziców i chrzestnych.

5. Polecamy dla rodzin pisma katolickie przy wejściach z kościoła.

6. Wypoczywającym na wakacjach, spędzającym ten czas w naszej parafii - życzymy błogosławieństwa Bożego.

7. W sobotę 11 sierpnia o godz. 17.00 Adoracja Pana Jezusa i różaniec w intencji naszej Ojczyzny w ramach Nowenny w 100 - lecie odzyskania Niepodległości.

8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga:

Poniedziałek 06.08. - Święto Przemienienia Pańskiego
Środa 08.08. - św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Dominikanów.
Czwartek 09. 08. - święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, karmelitanki, która zginęła w
obozie w Auschwitz. Jest patronką Europy.
Piątek 10.08. - święto św. Wawrzyńca, diakona, męczennika.
Sobota 11.08. św. Klary, zakonnicy.
Wszystkim przeżywającym imieniny życzymy opieki swoich patronów.

Dziękujemy Rodinom z Konar – Grudza, część górna, za sprzątanie kościoła i ofiarę 610 złotych na Kaplicę. Nowożeńcom za kwiaty do kościoła. Do troski o Kościół w sobotę od godz. 8,00 prosimy rodziny z Konar – Spółdzielnia i pod Figurą - Glinik.

Modlitwą otaczamy zmarłych w minionym tygodniu – do nich należą:
+ śp. Michalina Wojciechowska z Krakowa; + śp. Marian Bała z Konar; + śp. Mieczysław Szetner z Krakowa; + śp. Jerzy Kornecki z Krakowa; + śp. Jacek Nenko z Mogilan - Dobry Jezu a nasz Panie…

618831
Dzisiaj: 324
Wczoraj: 194
Ten miesiąc: 2,830