1. Przeżywamy 17 Niedzielę. Wspomnienie św. Marty. Nieszpory o 16.30.

2. W tym tygodniu rozpoczynamy miesiąc sierpień. W tym czasie ze wszystkich stron Polski setki tysięcy pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Zachęcamy parafian, zwłaszcza młodych, aby wyruszyć na Pieszą Pielgrzymkę naszej Archidiecezji - /6 sierpnia/, w najbliższych dniach można się zapisać – szczegóły na plakatach i na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Archidiecezji Krakowskiej. W tym miesiącu włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu jak proszą Księża Biskupi.

3. W środę 1 sierpnia, przypada 74 rocznica Powstania Warszawskiego, naszą modlitwą przez ten miesiąc otaczamy naszą Ojczyznę i tych którzy oddali za nią swoje życie.

4. W czwartek przypada odpust Porcjunkuli, związany ze świętym Franciszkiem z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest stan łaski uświęcającej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi świętej we czwartek – godz. 17.00, w piątek – od godz. 6.30 - rano i godz. 16.30 i uczestnictwa w nabożeństwach o godz. 17.00 - adoracja Pana Jezusa – na zakończenie nabożeństwo. Z racji wakacji chorych odwiedziny we wrześniu. Na godzinę 17.00 w sobotę na adorację i Różaniec zapraszamy Róże Żywego Różańca.

6. W pierwszą niedzielę lipca Rada duszpasterska uzbierała 9 870 złotych na Kaplicę. Bóg zapłać! za zebrane ofiary przy kościele, wpłacającym na konto parafii, przy sprzątaniu kościoła. W przyszłą niedzielę, pierwszą miesiąca będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel. Po Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańca.

7. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie opisujące Powstanie Warszawskie.

8. W tym tygodniu wspominamy i modlimy się do Boga przez wstawiennictwo:
Wtorek 31.07. - św. Ignacego Loyoli, kapłana, Środa 01.08. - św. Alfonsa Mariii Loguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
Sobota 04. 08. - św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

9. Dziękujemy rodzinom z Konar - Grudza część dolna, za liczne sprzątanie kościoła i ofiarę na Kaplicę 700 złotych. Nowożeńcom dziękujemy za kwiaty. Na najbliższą sobotę na godz. 8,00 prosimy o posprzątanie naszego kościoła rodziny z Konar – Grudza część górna..

10. Zmarł tata Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Konarach - śp. Józef Wicherek, pogrzeb w poniedziałek o godz. 9.00 w kościele w Makowie Podhalańskim.
Pogrzeb śp. Mariana Bały z Konar we wtorek – Msza św. godz.. 15.00, różaniec o 14.30. „Dobry Jezu…”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895