1. Przeżywamy 16 Niedzielę. Dzisiaj przypada święto św. Marii Magdaleny. Zapraszamy na Nabożeństwo Nieszporów o godz. 16.30, po nich Msza o 17.00. Rozpoczynamy Tydzień modlitw w intencji kierowców przez wstawiennictwo św. Krzysztofa. Z tej racji dzisiaj na zakończenie Mszy błogosławimy pojazdy mechaniczne i modlimy się o roztropne ich wykorzystywanie. Niech nam nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Bóg zapłać! za ofiary przy poświęceniu na środki transportu dla misjonarzy składane przy wyjściach z kościoła po Mszy św. U ministrantów można pobrać breloczki i obrazki z modlitwą do Św. Krzysztofa.

2. Trwają wakacje. Pamiętajmy jednak, że nie ma wakacji od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Wypoczywającym życzymy Bożej opieki.

3. W czasie wakacji sakramentu chrztu św. udzielamy nowonarodzonym dzieciom w drugą niedzielę miesiąca, tylko na Mszy o godz. 11.00 i w ostatnią sobotę. Katecheza przed chrztami dla rodziców i chrzestnych w poniedziałek poprzedzający chrzest po Mszy w kościele przy chrzcielnicy.

4. Pielgrzymów z naszej parafii, którzy w tym tygodniu udają się do Rzymu, zapraszamy do zakrystii po odbiór szczegółowego planu pielgrzymki. W najbliższy poniedziałek Ks. Robert zaprasza na spotkanie o godz. 18.30 na nowej plebanii.

5. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

6. Składamy podziękowanie rodzinom z Konar – rejon od Sęka do Buka i Kopań za sprzątanie świątyni i ofiarę 560 złotych na Kaplicę. Nowożeńcom dziękujemy za piękne kwiaty. Do sprzątania w sobotę od godz. 8,00 prosimy rodziny z Konar – Grudza – część dolna .

7. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
Poniedziałek - 23.07.- święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Wtorek - 24.07. - św. Kingi, zakonnicy
Środa - 25.07. - święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa
Czwartek - 26.07. – św. Joachima i Anny rodziców NM Panny

Wszystkim przeżywającym imieniny i urodziny życzymy Bożej łaski.
W minionym tygodniu z odeszli do wieczności: śp. + Stanisław Szetner, z Mogilan; + śp. Bogdan Gadocha, z Konar. „Dobry Jezu…”

607140
Dzisiaj: 34
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,116