Z całym Kościołem przeżywamy Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela. To pierwsza niedziela wakacji. Dzieciom, młodzieży i dorosłym, którzy rozpoczęli czas odpoczynku życzymy Błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej i Anioła Stróża. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30, w tygodniu po wieczornej Mszy świętej. Po Mszy wieczornej spotkanie Rady Duszpasterskiej.

Dzisiaj w kaplicy w Chorowicach o godz. 10.00 Msza święta ku uczczeniu Matki Bożej Nieustającej Pomocy - patronki. Zapraszamy parafian z tej części parafii do modlitwy.

W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.

W przyszłą niedzielę po Mszach świętych będzie mogli na ręce Rady duszpasterskiej, złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. W czerwcu zebraliśmy 8 040 złotych. Składającym w kościele i wpłacającym na konto parafialne składamy serdeczne - Bóg zapłać!.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski, mianował Księdza Kanonika Tadeusza Tokarza, proboszczem w Osielcu. Dziękujemy Mu za 5 lat gorliwej pracy duszpasterskiej w naszej parafii i życzymy Błogosławieństwa Bożego na nowej parafii. Ks. Ordynariusz mianował wikariuszem w naszej parafii Ks. Karola Kolczaka, który w tym roku otrzymał święcenia kapłańskie. Przywitamy Ks. Karola w ostatnią niedzielę sierpnia.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny” – „ Jak dotrzeć z Ewangelią do młodych” „Niedziela”, „Źródło” – to dobra okazja do pogłębienia wiary.

Z kalendarza liturgicznego:
We wtorek 26.06. - św. Zygmunta Gorazdowskiego, kapłana.
We czwartek 28.06. - św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
W piątek 29.06. - Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, składka na „świętopietrze” na Katedrę św. Piotra.

Wszystkim obchodzącym w tygodnia imieniny, urodziny życzymy wszelkich łask i opieki Świętych Patronów.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzinom z Bukowa część Nowsie. „Bóg zapłać”, nowożeńcom za kwiaty do kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę na 8.00, rodziny z Bukowa – Północna strona drogi, od Skawiny z okolic pętli w kierunku Mogilan.

Modlitwą otaczamy zmarłe parafianki: śp. + Barbarę Kopańską z Mogilan, śp. + Krystynę Ożóg z Chorowic , śp. + Franciszkę Gadochę z Konar, jej pogrzeb będzie w najbliższy poniedziałek Msza święta o godz. 15.00.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119