Na Mszy świętej o 11.00 poświęćmy obraz św. Cecylii – Bóg zapłać! parafialnemu Chórowi Mogilanum z p. Markiem - Organistą, za ten dar do naszego kościoła. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o 16.30. W tygodniu po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00. Wspomnienie św. Brata Alberta, zakonnika.

Kościół - Świątynia to Dom Boży i miejsce spotkania z Panem Bogiem, dlatego jako wasi duszpasterze przypominamy i prosimy o godny i skromny strój, kiedy przychodzimy na modlitwę w niedziele i dni powszedni. Poprzez nasz strój wyrażamy szacunek dla Pana Boga i tego świętego miejsca.

W środę Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, zachęcamy do napisania podziękowań i próśb do Matki Bożej. Ostatnie spotkanie dla Klas II Gimnazjum w środę o godz. 16.30, albo o18.45.

Na Mszy św. o godz. 18.00 we czwartek, będziemy przezywać 10-tą rocz. naszej scholii, zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, należących do niej.

W piątek zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkół na Msze święte z podziękowaniem Bogu za łaski otrzymane w minionym roku szkolnym, katechetycznym i prośbą o błogosławieństwo Boże, opiekę aniołów stróżów na czas wakacji. Msze święte: w Mogilanach o 8.00, w Kaplicy w Bukowie o 8.30 oraz w Konarach o 10.30. Okazja do spowiedzi na czas wakacji we czwartek od o 16.30.

W sobotę 23.06. w Kaplicy w Bukowie na Mszy św. o 15.30, będziemy obchodzić 60 – tą rocznicę powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Bukowie. Zapraszamy do wspólnej dziękczynnej modlitwy.

Msza św. odpustowa ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kaplicy w Chorowicach w przyszłą niedzielę 24.06. o godz. 10.00. Zapraszamy wszystkich mieszkańców.

W niedzielę 24.06. po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 z spotkanie Radą Duszpasterską. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Z kalendarza liturgicznego:
We wtorek - św. Romualda, opata.
W środę - bł. Władysława Bukowińskiego, kapłana We czwartek - św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
W piątek - św. Jana Fishera, biskupa i Tomasza More, męczenników

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa. Dziękujemy rodzinom z Bukowa-Południowa Strona Drogi za sprzątanie kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodziny z Bukowa - Nowsie.

Modlitwą otaczamy zmarłą śp. Zofie Stańczyk z Mogilan - „Dobry Jezu…”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895