Przeżywamy z całym Kościołem Oktawę Bożego Ciała. Zapraszamy do licznego udziału w procesji: dzieci sypiące kwiaty, dzwoniących chłopców, dzieci komunijne, młodzież i dorosłych. Nabożeństwo czerwcowe z procesją dziś o godz. 16.30. W tygodniu Msza święta o godz. 18.00, po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja.

Z racji pierwszej niedzieli adoracja Pana Jezusa. Na ręce rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiarę na budowę Kaplicy na cmentarzu. Nabożeństwo czerwcowe połączone z Mszą św. o godz. 18.00.

Dzisiaj na godz. 15.00 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych niepełnosprawnych z rodzicami i opiekunami na spotkanie, modlitwę i ognisko.

Serdeczne podziękowania składamy wszystkim, którzy zaangażowali się na różny sposób w przygotowanie procesji Bożego Ciała. Szczególnie za przygotowanie ołtarzy i udekorowanie domów i trasy procesji za piękne kwiaty. Paniom z Róż i z Rady Gminy, młodzieży Oazowej, Oazie Rodzin, dzieciom sypiącym kwiaty, chłopcom dzwoniącym na dzwonkach, dzieciom komunijnym, niosącym feretrony, baldachim, paniom ze świecami oraz Oddziałom Ochotniczej Straży Pożarnej, Zespołowi Regionalnemu Mogilanie, Kapeli, pocztom sztandarowym. Bóg zapłać! Służbie liturgicznej lektorom, ministrantom. Dziękujemy panu kościelnemu z małżonką, panu organiście i Chórowi Parafialnemu. „Bóg zapłać”! panu Józefowi Papieżowi z braćmi za przewóz, ustawienie i schowanie ołtarzy. Straży Pożarnej i Policji za troskę zabezpieczenie trasy procesji.

We Czwartek zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Poświęcimy wianki i zioła. Dzieci sypiące kwiaty i chłopcy dzwoniący otrzymają specjalne błogosławieństwo i tak zwaną niespodziankę. Z racji I czwartku adoracja Pana Jezusa o godz. 17.00 modlitwa o powołania.

W Piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 6.30 i 18.00. Na Mszy świętej o godz. 18.00 poświęćmy Figurę Serca Pana Jezusa, która stała w głównym ołtarzu. Została ona odnowiona i pomalowana przez naszą parafiankę Sylwię Jasińską – dziękuję jej i wszystkim, którzy złożyli ofiarę na odnowieni Figury. Odnowioną Figurę Pana Jezusa możemy zobaczyć z tyłu głównego ołtarza – zachęcamy do przejścia wokół ołtarza. Z racji uroczystości nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych. W tym dniu zapraszamy uczniów z klas VI na uroczyste rozpoczęcie przygotowanie do bierzmowania.

W Sobotę Święto Niepokalanego Serca Maryi. Nabożeństwo rozpoczniemy o godz. 17.00. Zapraszamy szczególnie rodziców oczekujących narodzin dzieci. Prosimy Róże prowadzenie różańca na jego zakończenie nabożeństwo czerwcowe.

Pielgrzymka parafialna do Częstochowy, Kalisza i Lichenia w najbliższą Sobotę, wyrusza o godz. 5.00 rano z Bukowa, Chorowice , Mogilany. Prosimy o punktualne przybycie.
Zapraszamy do czytania prasy katolickiej i pogłębiania swojej wiedzy i wiary.

W przyszłą niedzielę do puszek przed kościołem, możemy złożyć ofiarę na wyjazd młodzieży na kolonie parafialną z Panem Bogiem.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia niech błogosławi i udzieli wszelkich łask Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce Maryi. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w Oktawie .

Dziękujemy rodzinom z Kulerzowa część I Górna., za sprzątanie kościoła. Nowożeńcom za kwiaty. W przyszłą sobotę zapraszamy na godz. 8.00 do troski o kościół rodziny z Kulerzowa część II Dolna.

606116
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,092