Dzisiejsza Uroczystość kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. W tajemnicy Trójcy Świętej wyznajemy odrębność osób Bożych: Ojca, Syna i Ducha Świętego, ich jedność w działaniu i posiadaniu tej samej natury Boskiej. Nabożeństwo majowe dziś o godz. 16.30. Ostatnie Nabożeństwa majowe po Mszy wieczornej – zapraszamy!

W czwartek 31 maja - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Bożego Ciała. Msze święte: rano o godz. 7.30, w Bukowie o 8.30. Główna Msza św. o godz. 10.00 , po której wyjdziemy z Panem Jezusem w procesji ulicami naszej miejscowości. Msza św. także po procesji oraz po południu o godz. 17.00. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasze domy i trasę procesji – to wyraz naszej żywej wiary w obecność Pana Jezusa. O przygotowanie prosimy:
Pierwszego - ołtarza - przy Rynku, parafian z Bukowa i młodzież z Oazy. Drugiego – ołtarza - przy skręcie na ulicę Mogileńską - parafian z Chorowic i Kulerzowa.
Trzeciego – ołtarza - przy Figurce przy ul. Zakopiańskiej - parafian z Mogilan i Oazę Rodzin.
Czwartego - ołtarza - przy GOK- u parafian z Włosani i Konar oraz władz samorządowych i organizacji społecznych. Przygotowujących ołtarze prośmy o zakupienie kwiatów w doniczkach, aby dłużej przetrwały i chwaliły Pana Boga w kościele.

Zapraszamy dzieci - dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwoneczkami /próba dla dzieci we środę o godz. 17.00 /, dzieci z kl. III po pierwszej Komunii św. /w białych strojach/ młodzież i panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu oraz poczty sztandarowe. Straż Pożarną z Policją prosimy o zabezpieczenie trasy procesji za co dziękujemy. W ramach tak zwanej „Oktawy Bożego Ciała” – w piątek i sobotę – procesja z Najświętszym Sakramentem po mszach św. celebrowanych godz. 18.00. Przygotowujących dane ołtarze zapraszamy na spotkanie w najbliższy poniedziałek po Mszy wieczornej.
W I piątek możliwość spowiedzi świętej od godz. 6.00 rano, po południu o 16.30 do 18.00. Adoracja Pana Jezusa od godz. 17.00. W sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z Panem Jezusem chorych. Adoracja i modlitwa różańcowa prowadzony przez zelatorki i róże żywego różańca od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę 3.06. na godz. 15.00, zapraszamy na wspólną modlitwę i ognisko wszystkie osoby niepełnosprawne z naszej parafii, zarówno dzieci, młodzież, dorosłych z rodzicami lub opiekunami.

W pierwszą niedzielę maja Rada duszpasterska zebrała 8 990 złotych na budowę Kaplicy na cmentarzu. Za złożone ofiary w kościele i wpłacone na konto parafii, wszystkim składamy serdeczne - Bóg zapłać!.

W przyszłą niedzielę, będziemy mogli złożyć ofiarę na ten cel.

W przyszłą niedzielę po Mszy o godz. 7.30 zmiana tajemnic żywego Różańca.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gość niedzielny”, „Niedziela”, Źródło”, dla młodzieży „Droga” i dzieci – „Dominik”, „Jaś”. Artykuły o tajemnicy obecności Pana Jezusa w Eucharystii.

Z kalendarza liturgicznego:
Środa 30.05. – św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika
Sobota 17.06. - św. Justyna, męczennika. – „Dzień Dziecka” – zapraszamy do modlitwy dzieci w ich święto i ich rodziców

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wszelkich łask Bożych i opieki MB oraz świętych Patronów.

Dziękujemy rodzinom z Podbudowa cz. druga od p. Łukasik do p. Bartoszów, za liczny udział w sprzątaniu kościoła. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 rodziny z Kulerzowa - część Górna.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894