Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - kończy Okres Wielkanocny - od jutra rozpoczyna się Okres Zwykły. Pięćdziesiątego dnia po swoim Zmartwychwstaniu Pan Jezus zesłał Ducha Świętego na Kościół, aby dalej prowadził Jego dzieło, przepowiadając radosną nowinę o zbawieniu wszystkim narodom. Dziś można zyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu Przyjdź” - pod zwykłymi warunkami.

Nabożeństwo majowe dzisiaj o godz. 16.30. W tygodniu po wieczornej Mszy świętej – zapraszamy do modlitwy dzieci, młodzież i dorosłych.

Dzieci z klasy IV na Mszy świętej o godz. 11.00 wraz z rodzicami przeżywają rocznice I Komunii świętej.

Jutro Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. rano o godz. 6.30, po południu o 16.00 i 18.00. Dzieci z klas III w poniedziałek z rodzicami, katechetami, wychowawcami, przeżywają dziękczynną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej Czernej.

Nasza parafia przeżywa radość bo 8 ministrantów otrzymało wczoraj w Sieprawiu błogosławieństwo do posługi Lektora – czytającego Słowo Boże w czasie Liturgii. Gratulujemy im i życzymy owocnej posługi przy ołtarzu Pana Jezusa.

W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Gościu niedzielnym piękny artykuł „Dokąd zmierza Europa.”

Z kalendarza liturgicznego:
Wtorek 22.05. - św. Rity z Cascii, zakonnicy
Czwartek 24.05 - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
Sobota 26.05 – św. Filipa Nereusza, kapłana

Dziękujemy rodzicom dzieci z Kasy IV za sprzątanie kościoła i kwiaty do ołtarza. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła w sobotę od godz. 800 rodziny z Podbudowa część druga od p. Łukasik do p. Szewczykowskich. Dziękujemy parafianinowi Janowi Kucińskiemu z Mogilan za kwiaty do kościoła.

Do wieczności odszedł + Edward Kulesz z Konar, „Dobry Jezu…”

 

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088