Dziś w naszej parafii Niedziela Pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 11.00. To szczególne święto dziękczynienia i radości dzieci, rodziców, rodzin i całej naszej parafii, bo Pan Jezus przychodzi do ich kochających serc i do ich rodzin. Zapraszamy na godz. 16.00 na Różaniec Fatimski z procesją wokół kościoła i nabożeństwo majowe. Takie nabożeństwa będziemy przeżywać każdego 13 miesiąca do października – zapraszamy do tej szczególnej modlitwy z Matką Bożą. Dzisiaj procesja św. Stanisława z Wawelu na Skałkę.

W tym tygodniu Dzieci Komunijne będą przeżywać swój Biały Tydzień. W pięknych białych strojach dzieci są świadkami miłości do Pana Jezusa. Zapraszamy dzieci, ich rodziców, rodziny i całą parafię do uczestnictwa we Mszach świętych. W poniedziałek dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki komunijne.

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za sprzątanie kościoła, piękne udekorowanie go na dzisiejszą uroczystość. Bóg zapłać! za złożoną ofiarę na piękny ornat z Matka Boża Fatimską, złocenie kielicha do Mszy świętej i ofiarę na woskowanie kościoła. Dziękujemy Księżom: Tadeuszowi i Robertowi, Marcinowi, p. Beacie – katechetce i p. Kościelnemu i p. Organiście za pomoc przy próbach z dziećmi.

W środę 16 maja młodzież z klasy III Gimnazjum przez posługę Ks. Bpa Jana Zająca przyjmie sakrament bierzmowania na Mszy św. o godz. 18.00. Nabożeństwo majowe w środę rozpocznie się o godz. 17.30. Młodzież która ma przyjąć ten sakrament rozpoczyna dzisiaj trzy dni duchowego przygotowania na Mszy św. o godz. 17.00. Próba po Mszy wieczornej. Spowiedź dla przyjmujących sakrament bierzmowania i ich rodzin we wtorek o godz. 16.30 – 18.00.

Próba dla dzieci z klasy IV przed Rocznicą I Komunii we czwartek po Mszy i nabożeństwie majowym.. Zapraszamy do spowiedzi wszystkie dzieci i ich rodziny w piątek od 16.30.

We czwartek młodzież z klas II Gimnazjum, zamiast spotkań w sali katechetycznej uczestniczy we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18.00.

W najbliższy piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po Mszy św. porannej. Przed wieczorna Mszą o godz. 17.45 Koronka do Bożego Miłosierdzia - za zmarłych wypominanych w naszym kościele.

Z kalendarza liturgicznego:
14.05. - święto św. Macieja, Apostoła
15. 05. - św. Zofii, męczennicy 16.05. - św. św. Andrzeja Boboli, kapłana, męczennika – Patrona Polski
18.05. - św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy łask Bożych i opieki Matki Bożej i ich świętych patronów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej- piękne artykuły o tajemnicy nieba; polecamy dla dzieci Małego Gościa i Jasia.

W tym tygodniu na sobotę o godz. 8.00 prosimy o sprzątanie kościoła rodziców dzieci rocznicowych z klas IV.

Modlitwą otaczamy zmarłą w tygodniu śp. Kornelię Szatan z Bukowa – „Dobry Jezu…”

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093