Dzisiejsza niedziela nosi nazwę „Dominca Laetare”, to znaczy „Cieszcie się”. W tradycji rzymskiej jest to "niedziela róż", dlatego w liturgii różowy kolor szat liturgicznych. Droga Krzyżowa dzisiaj o godz. 12.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Dzisiaj ostatni raz możemy złożyć ofiarę na kwiaty i dekoracje do ciemnicy i grobu Jezusa. Dziękujemy za złożone ofiary. Przeżywamy w tym tygodniu Nowennę do św. Józefa, Patrona tego roku.

W niektórych sklepach nasza Grupa Charytatywna, organizuje zbiórkę żywności dla biednych i potrzebujących. Możemy także przynosić żywność do kosza przy ołtarzu św. Franciszka. Do puszki przed kościołem na ręce rodziców małego niepełnosprawnego Jakuba możemy złożyć ofiarę i pomoc otrzymując ręcznie zrobione przez nich pisanki.

Msze święte w wieczorne od poniedziałku i przez cały tydzień o godzinie 18.00.

W tym tygodniu od Czwartku – 15 marca, rozpoczniemy rekolekcje parafialne, które zakończymy w przyszłą niedzielę 18 marca. Szczegółowy plan rekolekcji i Triduum Paschalnego na folderach, które prosimy zabrać do domów oraz na stronie parafialnej. Pan Bóg, daje nam ten szczególny czas łaski i nawrócenia, znajdźmy czas na spotkanie z Jezusem i Jego Matką. Módlmy się codziennie o dary Ducha Świętego dla rekolekcjonisty Księdza Łukasza, spowiedników oraz o obfite owoce łask Bożych dla całej parafii. Dla dorosłych Msze z nauką rekolekcyjną o godz. 6.30 i 18.00, sobota rano o godz.7.00; dla dzieci spotkania przed południem; dla młodzieży szkół średnich, studiującej, pracującej o godz. 19.30. Apel Jasnogórski dla wszystkich w sobotę o godz. 20.30 /można przynieść świece /.

W Bukowie rekolekcyjna nauka dla dzieci i młodzieży o godz. 16.00, a o godz. 16.30 Msza dla wszystkich. Spowiedź święta w sobotę 17 marca. Składka w przyszłą niedzielę na cele rekolekcjonisty.

Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu na Mszę św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych w czwartek – 15.03. na godz. 11.30. Prosimy o zgłaszanie chorych pragnących przyjąć sakramenty święte przed świętami w domach. Zapisy w zakrystii lub telefonicznie do najbliższego czwartku. Chorych w domach odwiedzimy ich w piątek od godziny 11.00.

Młodzież gimnazjalna klas, II i III i 7 przygotowująca się do bierzmowania nie ma w tym tygodniu spotkań w salce, ale uczestniczy w naukach rekolekcyjnych a następnie w Triduum Paschalnym. Rodziców młodzieży z III klasy Gimnazjum zapraszamy dzisiaj na spotkanie po Mszy wieczornej .

W piątek na Mszy św. o godz. 18.00 modlimy się za zmarłych wypominanych w naszym kościele, szczególnie tych którzy odeszli od nas w tym miesiącu.

Zachęcamy dzieci, młodzież i rodziny do wykonania pięknych tradycyjnych palm. W Niedzielę Palmową po Mszy św. o godz. 11.00 wybierzemy najpiękniejsze palmy.

Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Rzymskiej części 2, za sprzątanie świątyni i ofiarę 70 zł. na kościół. W sobotę po Apelu Jasnogórskim - koło godz. 20.45 do troski o kościół prosimy młodzież.

Zachęcamy do zakupienia prasy katolickiej dla dorosłych, młodzieży i dzieci. O św. Ojcu Pio, świętowaniu niedzieli.

 

606117
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 2,093