1. W 3 Niedzielę rozpoczynamy w naszej archidiecezji Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pamiętamy modlitwę Jezusa z Wieczernika: „Ojcze proszę, aby byli jedno…”. Na Mszach świętych w tygodniu będziemy modlić się i o jedność chrześcijan. Za dar takiej modlitwy możemy uzyskać odpust zupełny. Dzisiaj i jutro w modlitwie polecamy nasze babcie i dziadków prosząc dla nich o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski w przekazywaniu wiary i miłości. Wspomnienie św. Agnieszki, męczennicy.

2. W poniedziałek - 22 stycznia, nasza parafia z całym dekanatem została zaproszona na Mszę świętą o godz. 17.00 do Sanktuarium Jana Pawła II w Łagiewnikach. Zapraszamy do udziału.

3. W tym tygodniu kończymy odwiedziny duszpasterskie, czyli kolędę. Dziękujemy za otwartość, życzliwość i wspólną modlitwę. Kto z naszych parafian nie mógł w wyznaczonym terminie przyjąć kapłana może dzisiaj po mszach zgłosić możliwość przyjęcia.

4. 24 stycznia we środę po Mszy świętej porannej zapraszamy na nowennę do św. Bartłomieja Apostoła naszego patrona. Po Mszy wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Krakowskiej, Sportowej i Nowej za liczny udział w sprzątaniu świątyni i ofiarę 380 złotych na organy. W sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, z ulic: Myślenickiej, Krakowskiej i Dębowej.

6. Polecamy do rodzin pisma katolickie: Gość Niedzielny, Niedziele, Źródło.

7. W przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej zapraszamy na spotkanie Radę duszpasterską.

8. Od przyszłej niedzieli - od 28 stycznia, rozpoczniemy nabożeństwo 40 godzinne. Przez trzy kolejne niedziele będziemy adorować Pana Jezusa, przepraszając za grzech popełniane w czasie karnawału. Modlitwa będzie trwać pomiędzy Mszami świętami i w godzinach popołudniowych do wieczornej Mszy świętej. Zachęcamy wszystkie grupy modlitewne i parafian do włączenia się w tą modlitwę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24.01. - św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy.
25. 01. - Święto nawrócenia św. Pawła Apostoła. 26.01. - święci biskupi Tymoteusz i Tytus.
27.01. - bł. Jerzy Matulewicz, biskup.

Przeżywającym w tym tygodniu imieniny, urodziny, jubileusze i wszystkim parafianom składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896