1. Obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego. To święto to uroczyste rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. To jednocześnie wezwanie dla nas, abyśmy powracali zarówno do wydarzenia nad Jordanem, jak i do naszego chrztu, kiedy zostaliśmy wszczepieni w Chrystusa, umiłowanego Syna Bożego. Dziękujemy za dar tego sakramentu na mocy którego staliśmy się Dziećmi Bożymi. Sakramentu chrztu świętego w naszej parafii - uroczyście udzielamy w czasie Mszy świętej w drugą niedzielę i w ostatnią sobotę miesiąca. Z ważnych przyczyn udzielamy tego najważniejszego sakramentu poza Mszą świętą.

2. Dzisiaj po Mszy porannej zamiana tajemnic Żywego Różańca. Na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na organy. Bóg zapłać! za wszystkie złożone ofiary i wpłacane na konto parafii - dziękujemy za waszą ofiarność.

3. Dziękujemy dzieciom, młodzieży za Szkół z Mogilan, z Bukowa i wszystkim dorosłym – rodzicom, opiekunom, za czuwanie nad bezpieczeństwem w czasie kolędowania. Podziękowanie kieruję do pani Beaty Kopta – katechetki, do państwa: Marty Gadocha, Zbigniewa Staszczaka, Elżbiety i Bogumiła Radwańskich z rodziną, do wychowawczyń: Wioletty Baranowskiej i Agnieszki Turek, za udział w Dziele Kolędników Misyjnych. Dzieci zebrały 4 630 złotych na dzieci z Syrii. Dziękujemy wszystkim rodzinom, które przyjęły kolędników do domu, za waszą ofiarność i udział w tym dziele.

4. Trwają w naszej parafialnej rodzinie doroczne odwiedziny duszpasterskie, tak zwana „Kolęda”. Pamiętajmy, że kapłan przychodzi do naszych domów i mieszkań, naszych rodzin z modlitwą i Bożym błogosławieństwem. Dziękujemy za życzliwość i gościnę w waszych domach. Prosimy, aby otworzyć bramkę, jak nie ma domofonu, albo wyjść przed księdza. Nieraz trudno nam trafić do właściwego wejścia.

5. W najbliższą sobotę na godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Mogilan – z ulic: Bartłomieja i Słowiańskiej.

6. Zachęcamy do pogłębiania wiary i wiedzy z pism katolickich, dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W tygodniku Niedziela artykuł z poświęcenia naszych nowych organów.

7. Życzymy Wszystkim Błogosławieństwa i opieki Bożej na Nowy Tydzień.

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111