1. W ostatnią niedziele tego roku przeżywamy Święto Świętej Rodziny. Modlimy się o świętość i miłość w naszych rodzinach. Zapraszamy na Mszę św. na zakończenie roku o godz. 17.00 połączonej z Nieszporami, Suplikacjami i Błogosławieństwem.

2. W imię Boże jutro rozpoczniemy Nowy Rok 2018. Ten nieznany nam jeszcze czas zawierzamy dobremu Bogu przez ręce Maryi – Świętej Bożej Rodzicielki. W modlitwie adoracji Pana Jezusa, po Mszach świętych modlimy się, aby wypraszała nam wszelkie Boże dary i łaski. Msze święte w Nowy Rok, jak w niedziele. 1 Stycznia - obchodzimy też Światowy Dzień Modlitwy o Pokój. Niech modlitwa o pokój na świecie, w naszej parafii, w naszych rodzinach towarzyszy nam każdego dnia. W wielu miejscach na ziemi wciąż panuje wzajemna nienawiść i wrogość i toczą się wojny przynoszące spustoszenie materialne i duchowe. Poza modlitwą spróbujmy nieść wszędzie przebaczenie, pojednanie, zgodę, dobroć i miłość.

3. W tym tygodniu kontynuujemy duszpasterskie odwiedziny kolędowe. Przyjęcie kapłana, który przychodzi z Bożym błogosławieństwem do domu, to publiczne wyznanie wiary i przynależności do Kościoła. W gablocie z ogłoszeniami można zapoznać się z porządkiem odwiedzin. Jest on również umieszczony w parafialnym serwisie na parafialnym folderze. W tym tygodniu odwiedzimy ….. Jeśli w domu nie ma wody święconej, prosimy pobrać z Kościoła przy wejściu bocznym. Dziękujemy za Ducha Bożego, życzliwość, serdeczność i otwartość. Bóg zapłać tym, którzy nas podwożą przed i po kolędzie z rodzin za gościnę.

4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach dzieci, młodzież i dorosłych. W sobotę 6 stycznia będziemy przeżywać Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze święte, jak w niedziele. Zachęcamy dzieci i młodzież i rodziców do zrobienia koron królewskich. W szkole w Mogilanach kolor korony złoty, w szkole w Konarach – czerwony, w Bukowie – niebieski. Przed Mszą świętą o godz. 11.00 będzie orszak w koronach wokół kościoła. 6 stycznia na Mszy św. o 11.00 będzie grała orkiestra dęta z Włosani – po Mszy zagra koncert. Od 16.30 we czwartek, piątek i sobotę, zapraszamy do adoracji i modlitwy grupy modlitewne. Odwiedzimy chorych z Panem Jezusem w miesiącu lutym. Bierzmowani uczestniczą w Mszach świętych. Na Mszy o godz. 11.00 będzie grała orkiestra z Włosani. Zapraszamy do tej pięknej modlitwy.

5. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Zakopiańskiej, Grodzkiej, Szkolnej za sprzątanie świątyni.

6. Zapraszamy do pogłębienia wiary i wiedzy religijnej przez prasę katolicką.

7. Jeszcze raz wszystkim parafianom i gościom przekazujemy najlepsze noworoczne życzenia, aby dobry Bóg opromieniał każdy dzień swoją łaską i błogosławieństwem.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896