1. Dzisiaj obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Dziś Msze Święte, jak w niedzielę i dodatkowa o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu. Na Mszy św. o godz. 11.00 modlitwa i rozesłanie Kolędników Misyjnych, ofiara na dzieci z Syrii i śpiew naszego Chóru Mogilanom i koncert kolęd.

2. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy św. w Oktawie Bożego Narodzenia.
Środa, 27 grudnia - Święto św. Jana Apostoła – błogosławienie wina.
Czwartek, 28 grudnia - Święto św. Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie jest to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.
Dzieciom przychodzącym do Bożej Dzieciny udzielimy specjalnego błogosławieństwa w po Mszach świętych po wspólnym błogosławieństwie – zapraszamy je zawsze do ołtarza. Tego daru błogosławieństwa mogą udzielać rodzice swoim dzieciom każdego dnia.
Niedziela, 31 grudnia - Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – modlimy się za nasze rodziny. Na Mszy Świętej o godz. 11,00 będziemy modlić się za nasze rodziny, zwłaszcza przeżywające jubileusze sakramentu małżeństwa, szczególnie złote, srebrne i brązowe. Zachęcamy małżonków, aby przeżywając te ważne rocznice prosili Boga o umocnienie ich miłości, łaskę wytrwania i radości .

3. Od środy 27.12. rozpoczynamy kolędę – czyli wizytę duszpasterską. Niech obecność kapłana w waszym domu stanie się przede wszystkim okazją do wspólnej modlitwy w intencjach rodziny i wypraszania Bożego błogosławieństwa. Ma także służyć lepszemu wzajemnemu poznaniu się, zbliżeniu duszpasterzy do powierzonych ich trosce parafian i odwrotnie. Jest to okazja do rozmowy o radościach i smutkach Waszych rodzin, do zastanowienia się nad praktykami religijnymi i wychowaniem w wierze dzieci i młodzieży. Dlatego dzieci i młodzież przygotują zeszyty do religii oraz indeksy, w tym do bierzmowania. Przez naszą obecność i modlitwę pragniemy przekazać Wam wdzięczność za troskę o całą naszą wspólnotę i kościół, składane ofiary. Składane przy tej okazji ofiary są tradycyjnie przeznaczone na ratowanie życia dzieci, bratnią pomoc księżom chorym i starszym, budowę nowych kościołów i osobiste utrzymanie. Natomiast dla P. Kościelnego są tradycyjnie częścią wynagrodzenia za całoroczną posługę w kościele i ministrantom za ich służbę przy ołtarzu. Dziękujemy za troskę, aby wszyscy członkowie rodzin byli obecni, za życzliwość i ducha Bożego. Także za podwożenia nas przed i po kolędzie, za ciepłą herbatę czy skromny posiłek w czasie dłuższych rejonów. W czasie kolędy będziemy aktualizować kartoteki parafialne.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przygotować Kościół do przeżywania Świąt i Liturgii Bożego Narodzenia. Bóg zapłać!. Jeszcze raz dziękujemy tym, którzy ofiarowali duże drzewka choinki i oświetlenie. Szczególne Bóg zapłać P. kościelnemu i jego małżonce za wiele pracy w przygotowania kościoła. Dziękujemy młodzieży za pomoc i piękne ubranie szopki i choinek, Markowi Litwie - organiście za przygotowanie i piękno gry i śpiewu, Służbie liturgicznej ołtarza i scholii. Szczególne Bóg zapłać! Księżom za całość Służby Bożej.

5. 31 Grudnia w Niedzielę – Św. Sylwestra, papieża. Zakończenie Starego Roku o godz. 17.00. Uroczyste Nieszpory, Msza św., suplikacje, Tedem, błogosławieństwo.

607143
Dzisiaj: 37
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,119