1. Przeżywamy 4 Niedzielę Adwentu – Dzień Wigilii. Nie ma Mszy świętej o godz. 17.00.

2. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole. Dziękujemy, tym którzy uczestniczyli w uroczystości poświęcenia organów i spotkaniu w sali na remizie.

3. Dzisiaj o godz. 24.00 zapraszamy na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Arcybiskupa – na Fundusz Obrony Życia S.O.S. Opłatek dla służby liturgicznej, oazy i scholii dziecięcej i młodzieżowej o godz. 23.00 przed pasterką.

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! Można jeszcze zabrać ostatnie świece duże i małe.

5. W pierwszy i drugi dzień Uroczystości Bożego Narodzenia - Msze Święte w naszym kościele jak w każdą niedzielę. Ofiara z Bożego Narodzenia przeznaczona jest na Świętopietrze, ze św. Szczepana na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25-lecia proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. 31 stycznia w niedzielę na Mszy o godz. 11.00 w ich intencji i ich rodzin będziemy się modlić.

7. W drugi dzień Bożego Narodzenia we wtorek - 26.12. obchodzimy Święto św. Szczepana, diakona, pierwszego męczennika. Dodatkowa Msza święta o godz. 12.30 z udzielaniem sakramentu chrztu św. Na Mszach św. poświęcenie owsa.

8. Serdeczne Bóg zapłać! P. Zygmuntowi i Bartłomiejowi Surówka, Adamowi Gubała, Zofii Kubera, Andrzejowi Wątorskiemu z Kulerzowa, za choinki do kościoła, Rafałowi Kłysiowi za ich ścięcie i przywiezienie, Pani Annie Tylek, za przygotowanie dekoracji na ołtarze i choinkę. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni rodzinom z Mogilan – Żary i ofiarę 420 złotych na organy. Do troski o kościół w przyszłą sobotę prosimy w od godz. 8,00 rodziny z Mogilan - z ulic: Zakopiańskiej, Grodzkiej, Szkolnej.

9. Po Świętach 27.12. od Środy - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stolików z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożej Dzieciny na te radosne dni Bożego Narodzenia.

607141
Dzisiaj: 35
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,117