1. Niedzielą „Radości – Gaudetae”, rozpoczynamy ostatni tydzień adwentowego czuwania. W czasie uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 Ks. biskup Jan Szkodoń, poświęci nasze nowe 25 głosowe organy. Wszystkim którzy modlitwą i ofiarą przyczynili się do ich powstania z serca dziękujemy. Wychodząc z kościoła możemy zabrać pamiątki Bożonarodzeniowe przygotowane przez dzieci ze Szkoły specjalnej ze Skawiny, Franciszkański Zakon Świeckich i młodzież Oazową. Zapraszamy na Nieszpory o 16.30. W ostatnim tygodniu zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych na „Roraty” i Nowennę do Dzieciątka Jezus o godz. 17.30. Do naszego kościoła zostały założone nowe dębowe drzwi i okna w kopule kaplicy św. Mikołaja, aby zabezpieczyć świątynię przed wchodzeniem zimna. Dziękuję parafianinowi Pawłowi Sołtysowi za uzupełnienie blachą przy drzwiach wejściowych.

2. W piątek - 22.12. w naszej parafii spowiedź święta od godz. 8.00 do 12.00 /przerwa 9.30 do 10.00/ i od godz. 14.30 do 17.30 /przerwa 15.30 do 16.00/. Zapraszamy do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia. Od Środy spowiedź w tygodniu godzinę przed Mszą świętą. Spowiedź w Bukowie w czwartek o godz. 18.30 do 19.30. Chorych z Panem Jezusem odwiedzimy w sobotę od godz. 9.00. prosimy zgłaszać do czwartku.

3. W najbliższą Niedzielę 24 Grudnia Wigilia. Nie będzie Mszy świętej o godz. 17.00. Zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy. Niech to będzie okazja, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni do kogoś pośród bliskich, znajomych, w sąsiedztwie. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu Ewangelii: „O Narodzeniu Jezusa”, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Nich nie zabraknie nikomu miejsca przy wigilijnym stole. Jak to jest w tradycji zachęcamy do zachowania postu. Płytę z kolędami naszego chóru można zabrać u p. organisty

4. Dziękujemy tym, którzy pobierają świecę Caritas, składają z serca ofiarę - na pomoc najuboższym dzieciom. Bóg zapłać! tym, którzy mają udział w składaniu darów, właścicielom sklepów, którzy to umożliwili. Przekazujemy to z Zespołem Caritas ubogim i potrzebującym z życzeniami od wspólnoty parafialnej. Dziękujemy Zespołowi Caritas i tym wszystkim, którzy pomagają. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy już od nas odeszli do Domu Ojca, w modlitwie i zapaleniu światła na grobach naszych bliskich zmarłych.

5. W Niedzielę o godz. 24.00 – o północy przyjdźmy licznie na Mszę „Pasterską”, do naszej parafialnej świątyni. Radośnie i we wspólnocie uczcijmy przychodzącego Pana. Ofiara z tej Mszy przeznaczona jest zgodnie z prośbą Księdza Ordynariusza – na Fundusz Obrony Życia S.O.S. Opłatek dla służby liturgicznej, oazy i scholii dziecięcej i młodzieżowej o godz. 23.00 przed pasterką.

6. Małżonków przeżywających w tym roku swoje Jubileusze 50, 25.-lecia proszeni są o zgłoszenie w zakrystii. W niedzielę 31 grudnia na Mszy o godz. 11.00 w ich intencji i ich rodzin będzie uroczysta Msza święta.

7. Dziękujemy za wczorajsze sprzątanie świątyni rodzinom z Mogilan z ulic: Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego. Do troski o kościół w przyszłą sobotę o godz. 8,00 prosimy rodziny z Mogilan - Żary. Na piątek od godz. 18.30, prosimy młodzież do ubierania choinek i przygotowania szopki.

8. Po Świętach 27.12. od Środy - rozpoczniemy odwiedziny duszpasterskie i Błogosławienie rodzin w parafii. Harmonogram całej kolędy z życzeniami od nas duszpasterzy prosimy zabrać od ministrantów i ze stojaków z prasą, jest także umieszczony na stronie internetowej. Oddzielnie są Mogilany i razem pozostałe miejscowości.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896