1. Dzisiejsza uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój po­czątek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie. Tylko zjednoczeni z Chrystusem możemy zdążać do Królestwa, w którym Bóg „otrze wszelką łzę”.

2.  Dziś również zakończenie Roku Wiary. Przeżywaliśmy go w związku z 50. rocznicą otwarcia obrad Soboru Watykańskiego II i z 25 rocznicę powstania Katechizmu Kościoła Katolickiego. Na ile świadomie przeżywaliśmy i czynnie włączaliśmy się w jego celebracje, zwłaszcza pogłębiając  wiarę i miłość do Boga i bliźnich prosząc Chrystusa, aby przymnożył nam wiary?

Dziś, po Mszy o g. 11 i na Nabożeństwie o g. 16,30 /na które zapraszamy/ przed wy­stawionym Jezusem modlić się będziemy Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Aktem poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary do puszki przeznaczone na podstawową pomoc: wodę, żywność i lekarstwa, tak bardzo poszkodowanym przez tajfun na Filipinach.                                                                              

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny Adwentem - czasem radosnego i pobożnego ocze­kiwania na przyjście Pana Jezusa.  Mszą świętą roratnią w niedzielę będzie Msza święta o g. 7,30, w ciągu tygodnia rano również jak co dzień Msza o g.6,30 zwłaszcza dla dorosłych i tych którzy mogą i lubią, natomiast wieczorem o g. 17,30 szczególnie dla dzieci, młodzieży i rodziców rano pracujących. Prosimy rodziców, aby dla dzieci zrobili lub nabyli lampiony adwentowe oświetlające drogę do kościoła i ołtarza. Prosimy aby rodzice z dziećmi zrobili wieniec adwentowy      z czterema świecami, przy którym rodzina będzie się gromadzić na modlitwie. Lampiony i świece w niedzielę na pierwszych roratach i na Mszy o 9,30 poświęcimy.

4. W przyszłą niedzielę po Mszy o g. 7,30 Zmianka Tajemnic Żywych Róż kobiet i mężczyzn i  jak co miesiąc prosimy o szczególne ofiary z rodzin na koszty ponad 40 tys. zł  nowego ogrzewania świątyni, które wkrótce będzie wykonane. W intencjach ofiarodawców modlimy się o Błog. B. w Mszach za parafian.

5. Są, jak zawsze tygodniki katolickie; Gość  z kalendarzem, Niedziela i Źródło. Dla dzieci: Jaś i Ola,  szczególnie  Mały Gość – z lampionem na Roraty. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej, Posłańca Serca Jezusa i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników. Także Przewodnika Katolickiego i Małego.

6.. Składamy serdeczne Bóg zapłać rodzinom z ulic: Cichej, Kolberga, Świątnickiej za sprzątanie świątyni. Na sobotę od g. 8,00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Spacerowej, Leszka Białego, Świątnickiej i Zakopiańskiej w tym rejonie, jak po kolędzie.

7. Jeśli są chętni do udziału w Pielgrzymce na Kanonizację Błog. Jana Pawła II od 22-29.04.2014r. połączoną z nawiedzaniem ważnych miejsc świętych /Sanktuariów i zabytków Rzymu, Watykanu i Italii/, to prosimy do zapisania się z wpłatą zaliczki  w zakrystii do końca listopada. Trzeba dokonywać rezerwacji.

8. W sobotę, 30 listopada, obchodzimy święto Świętego Andrzeja Apostoła, jednego z pierwszych uczniów Pana Jezusa. Jest to również czas tak zwanych andrzejkowych zabaw. Bardzo prosimy o zachowanie roztropności, zwłaszcza tam, gdzie zabawa kolidowałaby z wiarą. Wiara we wróżby, horoskopy i zabobony jest nie do pogodzenia z chrześcijaństwem.

9. Prosimy tych, którzy mogą włączyć się w pomoc znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej o włączenie się na stronnie: www.szlachetna paczka.pl.

606918
Dzisiaj: 4
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,894