1. Dzisiaj 2 Niedziela adwentowego czuwania. W naszej parafii gościmy Ks. profesora Roberta Tyrałę, który głosi Słowo Boże i przygotowuje nas do poświęcenia organów. Zapraszamy całą parafię na Mszę święta w przyszłą niedzielę o godzinie 11.00, w czasie której ksiądz biskup Jan Szkodoń, poświęci organy. Po Mszy będziemy mogli wysłuchać krótkiego koncertu prof. Witolda Zalewskiego. Na zakończenie uroczystości zapraszamy na spotkanie na sali w remizie. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy do udziału w Nieszporach.
Bóg zapłać! tym rodzinom, które złożyły w ubiegłą niedzielę ofiary na ręce Rady duszpasterskiej na organy, przy sprzątaniu kościoła i wpłacającym na nasze konto parafialne - zebraliśmy 17 645 złotych.
Dziękujemy tym, którzy dzisiaj ofiarą do puszki wspomagają Ubogi Kościół naszych braci w wierze na Wschodzie. Młodzież Oazowa rozprowadza przed kościołem sianko na stół wigilijny. Figurkę Dzieciątka Jezus możemy zabrać do domu u Franciszkańskiego Zakonu Świeckich z naszej parafii.

2. Wszystkich Parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o rano o godz. 6.30 i wieczorem o godz. 17.30 ze św. Józefem.

3. Spowiedź święta przed Bożym Narodzeniem dla naszej parafii będzie w piątek - 22 grudnia. Dokładny program będzie podany za tydzień.

4. Wspierajmy ubogich, a zwłaszcza dzieci w ramach akcji Caritas - poprzez pobranie świecy i złożenie ofiary /powyżej 6 zł./. Tradycyjnie prosimy z Parafialnym Zespołem Caritas właścicieli sklepów i klientów, aby do pojemnika w ich placówkach i kościele przy ołtarzu św. Franciszka odłożyli produkty nie psujące się i środki czystości oraz nową odzież, które przekażemy ubogim. Jest to nasz uczynek miłosierdzia.

5. Serdecznie dziękujemy rodzinom z Mogilan z ulic: Cichej, Świątnickiej, Kolberga za sprzątanie kościoła i ofiarę na organy - 290 złotych. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Spacerowej, Zakopiańskiej, Leszka Białego. Dziękuję parafianinowi Aleksandrowi Jurkiewiczowi za konserwacje i pozłocenie 4 figur. 6. Gratulujemy naszym lektorom zajęcia I miejsca w Dekanalnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

6. Spotkania do bierzmowania we czwartek Klasy II o godz. 16.30 lub 18.15.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Bardzo cenne artykuły o przeżywaniu świętego czasu Adwentu i o świętych tego tygodnia.

8. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Wtorek 12.12. - Matki Bożej z Guadelupe.
Środa 13.12. - św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
Czwartek 14.12. – św. Jana od Krzyża, doktora Kościoła.

9. Wszystkim życzymy opieki Maryi Niepokalanej w nowym tygodniu Adwentu.

10. Zmarła + Genowefa Kucińska - Łężniak z Mogilan, jej pogrzeb we wtorek o godz. 14.00. „ Dobry Jezu…”

606112
Dzisiaj: 100
Wczoraj: 101
Ten miesiąc: 2,088