1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, którą rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny i Duszpasterski. Na Mszach św. poświęcamy opłatki, które P. Kościelny i P. Organista rozniosą po naszych rodzinach. To szczególny znak jedności z naszą parafią. Od ołtarza z naszego kościoła trafią na nasze wigilijne stoły. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji – to część ich wynagrodzenia za pracę w naszej parafii. Zapraszamy o godz. 16.30 do udziału Nieszporach. Wychodząc z kościoła na ręce Rady duszpasterskiej możemy złożyć ofiary na organy. Bóg zapłać! Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

2. Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Razem z Maryją dobrze wykorzystajmy ten czas dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. We wtorek po Mszy św. spotkanie Zespołu Charytatywnego naszej parafii. A we czwartek spotkanie dla szafarzy nadzwyczajnych Komunii świetlej i stałych lektorów.

3. Msza o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty, które ze św. Józefem Oblubieńcem przygotują nas do Świat o godz. 17.30 zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Także codziennie rano o 6.30 tych, którzy lubią i mogą. Jutro dzieci otrzymają planszę podobną do dekoracji w kościele i codziennie obrazki do niej, robiąc serduszka będą mogły zabrać figurę Matki Bożej, aby modlić się w rodzinach.

4. Przyszła druga niedziela Adwentu jest Dniem modlitwy za Kościół na Wschodzie i wsparcia ofiarą do puszki tych wspólnot w wierze.

5. Pamiętajmy o wsparciu najuboższych zwłaszcza dzieci, choćby przez pobranie świecy Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – Caritas – świece otrzymaliśmy po 6 zł, kto złoży większą ofiarę, będzie ona przeznaczona na potrzebujące dzieci. Świece od przyszłej niedzieli.

6. Komisja Muzyki Kościelnej odebrała w środę nasze nowe organy. Oceniła je bardzo dobrze pod względem wizualnym i akustycznym. Grę organów usłyszymy w niedzielę 17.12. w czasie poświęcenia na Mszy o godz. 11.00. Do tej uroczystości będzie nas przygotowywał w przyszłą niedzielę Ks. profesor Robert Tyrała, który będzie głosił Słowo Boże.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, adoracja od 16.30. Spotkania do bierzmowania: Klasy 7- wtorek 16.30 lub 18.15, środa 16.30; Klasy III Gimnazjum we czwartek 16.30 lub 18.15.

8. W piątek 8.12. - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o 6.30, 15.30, w Bukowie 16.30, 17.30 z poświęceniem medalików dla dzieci z klasy III. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

9. Serdecznie dziękujemy 4 rodzinom z Mogilan z cz. 2 – Łobzów, za sprzątanie świątyni i ofiarę na organy – 460 zł.. Bóg zapłać! Za zielone gałązki na ołtarze Panu Krzysztofowi Karskiemu, Pani Annie Tylek, za układania dekoracji na ołtarze, rodzinie Emilii Szafrańskiej za wieniec, Panu Kazimierzowi Papieżowi za konstrukcję metalową po wieniec . Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan z ulic: Cichej, Świątnickiej, Kolberga.

10. Polecamy do rodzin tygodniki katolickie z Adwentowymi dodatkami. Ostatni tydzień przyjmowania prenumeraty na miesięczniki Msza święta i Różaniec.

11. W tym tygodniu w Liturgii wspominamy:
Poniedziałek 04.12. - św. Barbary, męczennicy
Środa 06.12. - św. Mikołaja, biskupa
Czwartek 07.12. - św. Ambrożego, biskupa, Doktora Kościoła
Sobota 09.12 - św. Jan Diego, któremu Matka Boża objawiła się w Gwadelupe.

606920
Dzisiaj: 6
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,896