1. Dzisiejsza Uroczystość podkreśla, że wszystko ma swój początek i będzie miało swoje ukoronowanie w Chrystusie Królu Wszechświata. Przed błogosławieństwem Chrystusowi Królowi, pragniemy ofiarować nasze serce, rodziny, naszą parafię i Ojczyznę. Po Mszy św. o godz. 11.00 Litania do Najświętszego Serca Jezusa. O godz. 16.30 modlitwa różańcowa za naszych zmarłych. Na godzinę 18.00 zapraszamy Radę duszpasterską.

2. W tym tygodniu zakończą się prace przy strojeniu naszych nowych organów. W najbliższą środę Komisja Muzyki Kościelnej, dokona odbioru organów i spisania stosownego protokołu. Poświęcenie organów zaplanowane jest na Niedzielę 17 grudnia, na Mszy św. o godz. 11.00. W imieniu całej parafii, jako wasi duszpasterze zaprosiliśmy z Radą duszpasterską Księdza Metropolitę Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Prosimy o modlitwę o dobre duchowe i organizacyjne przygotowanie tej uroczystości.

3. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Nowy Rok Liturgiczny, nazwany Adwentem - czasem radosnego i pobożnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa.

4. W tyk tygodniu będziemy przeżywać I piątek i sobotę miesiąca. Dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do spowiedzi świętej we czwartek i piątek od godz. 16.00. W Bukowie we czwartek spowiedź od godz. 16.30 o godz. 17. 00 Msza święta. Adoracja Pana Jezusa w piątek i sobotę od godz. 16.30 zakończona nabożeństwem. W Sobotę od godz. 9.00 odwiedzimy z Panem Jezusem chorych w ich domach. Różaniec w sobotę w czasie adoracji poprowadzą różę Żywego Różańca. Wszystkie grupy w parafii uczestniczą w nabożeństwach tego tygodnia.

5. Przy wyjściu z kościoła możemy zakupić tygodniki katolickie; Gość Niedzielny, - „piękny artykuły o Bożym darze jakim jest poczucie wstydu”, Niedziela i Źródło. Dla dzieci: Jaś, Mały Gość. Prosimy o podjęcie prenumeraty Mszy świętej i Różańca, tych dobrych pism przez stałych i nowych czytelników.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać 4 parafiankom z Mogilan - Łobzów część 1, za sprzątanie kościoła, nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. Na sobotę od godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan – Łobzów część 2. Teraz w czasie zimowym prosimy o zwrócenie uwagi, aby po wejściu, czy wyjściu zamykać drzwi kościoła.

7. Słowa podziękowania kieruję do parafian Mariana i Pawła Soników z pracownikami za malowanie chóru, do Tomasza Górnisiewicza za czyszczenie i malowanie schodów na chór. Bardzo proszę o troskę o pomalowane schody i barierki, aby po nich nie pisać, nie przyklejać gumy do żucia. Dziękuję p. Józefowi Gałasiowi z synem Jarosławem za wykonanie i montaż metalowej barierki na chórze.

8. W przyszłą niedzielę pierwszą miesiąca po Mszy św. porannej zmiana tajemnic Żywego Różańca. Rada duszpasterska zbierać będzie ofiary na organy.

W tym tygodniu modlimy się do Boga przez wstawiennictwo w:

Czwartek - Święto św. Andrzeja Apostoła.
Wszystkim przeżywającym w tym ostatnim tygodniu Roku Liturgicznego imienny, urodziny życzymy opieki świętych patronów.

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130