1. Przeżywamy 33 Niedziele. Przeżywana w Kościele jako „Niedziela Solidarności i Modlitwy w intencji Ubogich”. Na Mszę św. o godz. 11.00 zapraszamy wszystkie dzieci z klasy III z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej. Wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy. Na godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową za zmarłych.

2. Dziękujemy za ofiary złożone w zeszłą niedzielę do puszek na Kościół Prześladowany i Ubogich. Zebraliśmy 2700 złotych i 10 ero.

3. W listopadzie szczególnie pamiętajmy o zmarłych. Zapraszamy w soboty o godz. 17.00 na Nabożeństwo różańcowe z wypominkami i w niedziele ok. 15 min przed Mszami na wypominki i modlitwy za duszami w czyśćcu cierpiącymi. W tygodniu przed wieczorną Mszą świętą.

4. W Piątek 24 listopada, po Mszach świętych Nowenna do Świętego Bartłomieja Apostoła, naszego patrona.

5. W przyszłą niedzielę ostatnią Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszach św. będziemy się powierzać Jezusowi Królowi naszych serc. Po Mszy św. o godz. 11.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie Rady duszpasterskiej.

6. Prosimy, aby zabrane do naszego domu pisma katolickie dostępne służyły pogłębianiu wiary. Na miesięczniki Posłaniec, Msza święta i Różaniec prosimy zapisywać się w zakrystii.

7. Podziękowania do rodzin z Mogilan – część Podstyr z ulic: Jaśminowej, Widokowej, za sprzątanie świątyni i ofiarę 150 złotych na organy. Do troski o Kościół zapraszamy w sobotę od godz. 8.00 rodziny z Mogilan – Łobzów część 1.

8. Podziękowanie kieruję do parafian: Józefa Gałasia, Grzegorza i Adama Klasia, za przyłącz prądu do kurtyn ciepłego powietrza nad drzwiami, aby powstrzymywały wchodzenie zimnego powietrza do kościoła – prosimy w tym czasie o zamykanie drzwi, panu Tadeuszowi Skała na czyszczenie i rynien na plebanii. Do Świąt trwają prace przy czyszczeniu, konserwacji i złoceniu 4 figur świętych – po 24 latach. Prace prowadzi pan Aleksander Jurkiewicz z Mogilan. Możemy już zobaczyć pozłoconą figurę św. Stefana.

9. W tym tygodniu wspominamy w Liturgii Kościoła:
Poniedziałek 20.11. - św. Rafała Kalinowskiego, zakonnika
Wtorek 21.11 - Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny
Środa 22. 11. - św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. Na wieczornej Mszy św.
będziemy modlić się w intencji Chóru „Mogilanom”, Pana Organisty scholii dziecięcej i młodzieżowej, o opiekę świętej Cecylii ich patronki.
Piątek 24. 11. - św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy
Sobota 25. 11. - św. Katarzyny Aleksandryjskiej, męczennicy
Wszystkim przeżywającym imieniny życzy opieki świętych patronów.

10. Odszedł do wieczności: śp. Tadeusz Wardyła z Mogilan. „Dobry Jezu…”

 

607135
Dzisiaj: 29
Wczoraj: 100
Ten miesiąc: 3,111