1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Zachęcamy do jeszcze większego zaangażowania w sprawy misyjne przez modlitwę i zainteresowanie misjami.. Bóg zapłać! za ofiarę składaną dzisiaj na tacę na Dzieła Misyjne Kościoła. W dniu dzisiejszym w przeżywamy wspomnienie św. Jana Pawła II - Wielkiego Papieża i naszego Orędownika przed Bogiem. Nabożeństwo różańcowe o godz. 16.30. Po Mszy św. wieczornej spotkanie Rady duszpasterskiej - Zapraszamy.

2. W ostatnie dni października zapraszamy do modlitwy różańcowej dzieci, młodzież i dorosłych - codziennie o godz. 17.30. W kaplicy w Bukowie i Chorowicach – o godz. 17.00.

3. W ostatnią niedzielę w naszym kościele i w kaplicy w Bukowie uczestniczyło we Mszach Świętych 2144 osoby, do Komunii św. przystąpiło 821 osób. Cała nasza parafialna rodzina liczy około 5900 osób, co daje 36% uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Zapraszamy, aby modlitwą i obecnością na Mszach św. budować naszą parafialną rodzinę. Jako duszpasterze ufamy, że pozostali wierni chodzą do innych kościołów.

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. Po Sumie o godz. 11.00 wystawienie Pana Jezusa i dziękczynne – „Ciebie Boga ..” Przypominamy o zmianie czasu. Msze św. w przyszłą niedzielę według czasu zimowego.

5. Przygotowujemy się duchowo i organizacyjnie do Uroczystości Wszystkich Świętych. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty w tygodniu od godz. 17.00. Spowiedź święta jest warunkiem uzyskania odpustu za naszych zmarłych w połączeniu z Komunią świętą. Do troski o groby, zaniesione kwiaty, zapalonych zniczy dodajmy dar naszej modlitwy. Po Mszach św. i w kancelarii można polecać zmarłych w wypominkach rocznych i jednorazowych. Za zmarłych modlimy się w każdą niedzielę, w 3 piątek miesiąca i cały listopad. W tym roku zapraszamy na uroczystą Mszę św. za zmarłych, która będzie odprawiona 1 listopada - we Środę na cmentarzu o godz. 14.00, połączona z procesją i na modlitwę różańcową za zmarłych o godz. 18.00 na cmentarzu. Porządkując groby pamiętajmy o właściwej segregacji śmieci i odpadów - został podstawiony drugi kontener. Prosimy, aby to co się da zabrać - do pojemników przy domu.

6. Gorąco zachęcamy do lektury prasy katolickiej zarówno dorosłych, młodzież i dzieci. W tym tygodniu tak wiele możemy się dowiedzieć na temat misji świętych. Potrzeby modlitwy za zmarłych. Zapraszamy do zabrania do naszego domu Kalendarza na 2018 rok z historią naszego kościoła i pięknymi zdjęciami z naszej świątyni i kapliczek. Ofiara 5 złotych - kto złoży więcej, ofiarę będzie przeznaczone na organy.

7. Dziękujemy rodzinom z Mogilan z ul. Celiny i Osiedlowej, za sprzątanie świątyni i za ofiarę 400 zł. na organy. Bóg zapłać!. W sobotę na godz. 8.00 do troski o Kościół prosimy rodziny z Mogilan, z ulic: Krótka, Markoszów, Świątnicka - numery nieparzyste do Wiaduktu.

8. Z kalendarza Liturgicznego w:
Sobotę 28.10. – Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Naszą modlitwą i życzeniami otaczamy Ks. Kanonika Tadeusza Tokarza - dziękując mu za Jego duszpasterską pracę w naszej parafii.

9. Jako ludzie wierzący, wychodząc z kościoła w przyszłą niedzielę, możemy złożyć podpis pod inicjatywą ustawodawczą „Zatrzymaj aborcję”, nienarodzonych dzieci podejrzanych o niepełnosprawność. Informację w gablocie parafialnej.

10. W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: Śp. Mieczysław Stefanik z Mogilan. „ Dobry Jezu…”

606919
Dzisiaj: 5
Wczoraj: 119
Ten miesiąc: 2,895