1. Dzisiaj 25 Niedziela Zwykła. Modlimy się o trzeźwość dla naszego narodu, w rodzinach, szczególnie dla młodzieży. Zapraszamy o godz. 16.30 na Nowennę do św. Bartłomieja i do modlitwy - ekspiacyjnej za grzechy pijaństwa.

2. Zachęcamy Róże Żywego Różańca - z naszej parafii, od uczestnictwa w Pielgrzymce do Łagiewnik w przyszłą sobotę 30 września o godz. 9. 30.

3. Od przyszłej niedzieli rozpoczniemy miesiąc październik - czas modlitwy różańcowej. Zapraszamy o godz. 15.30 na uroczyste Nabożeństwo Różańcowe z procesją Eucharystyczną do Ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie Ołtarzy z Żywych Róż pod przewodnictwem Zelatorów. Pierwszego - Róże z Mogilan, Drugiego z - Chorowic i Kulerzowa, Trzeciego - z Bukowa, Czwartego - z Włosani i Konar, Piątego z Róż - mężczyzn i młodzieży. Będzie to równocześnie zmiana tajemnic różańca dla należących do tej wspólnoty. Szczególnie zapraszamy dzieci z klasy III i ich rodziców. Dzieci otrzymają poświęcone różańce.

4. W przyszłą niedzielę prosimy o ofiary z rodzin na ręce Rady duszpasterskiej na organy. Bóg zapłać! za hojność rodzinom, które składają ofiary w kościele, również przez wpłatę w banku. Modlimy się o Błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Was wszystkich we Mszach za Parafian i w Nowennie do M.B. Nieustającej Pomocy.

5. Składamy podziękowanie rodzinom z rejonu Konary – wieś od Mogilan, środek, a szczególni rodzinie Moniki i Tomasza Szczurek z dziećmi i Annie Kotaś, za sprzątanie świątyni i za ofiary z rejonu na organy 380 zł. Nowożeńcom za kwiaty przed ołtarzem. Na sobotę od godz. 8,00 do troski o Kościół zapraszamy Konary – nowe domy 260-269, Mogilany – Skrzyszów od 4- 8.

6. Spotkanie dla młodzieży z III klasy Gimnazjum – Czwartek 16.30 lub 18.45.

7. Dziękuję rodzinie Pawła Sołtysa za wykonanie ozdobnych krat do drzwi w kościele. Dzięki kratom i wzmocnieniu drzwi możemy codziennie wstąpić na modlitwę do naszego kościoła.

8. Polecamy pisma katolickie, szczególnie Gość Niedzielny, dla młodych Mały Gość, Niedzielę, Jaś dla przedszkolnych dzieci i Droga dla młodzieży.

9. Z Kalendarza liturgicznego:
- Poniedziałek 25.09.- bł. Władysława z Gielniowa, kapłana.
- Środa 27.09. -św. Wincentego a Paulo, kapłana
- Czwartek 28.09. - św. Wacława, męczennika
- Piątek 29.09. - Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- Sobota 30.09. - św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

W minionym tygodniu odeszli do wieczności: +śp. Izabela Małoń z Krakowa; śp.+ Wiktor Górnisiewicz z Mogilan, + śp. Stanisław Biegan z Borku Falęckiego. „Dobry Jezu….”.

608154
Dzisiaj: 99
Wczoraj: 108
Ten miesiąc: 4,130